Wyszukiwarka Google

Duplicate content w sklepie internetowym – kiedy występuje i jak go unikać

Ciekawy wpis pojawił się jakiś czas temu na kanale WebMasterHelp, a dotyczy on sytuacji tzw. duplicate content w przypadku sklepów internetowych.

Pytanie, na które odpowiada Matt brzmi: „Jeżeli mamy w sklepie stronę o produkcie, a następnie stronę o tym samym produkcie, ale przeznaczonym na sprzedaż, to czy powinniśmy zablokować taką stronę dla wyszukiwarki?”

Jeżeli jest to jedynie jedna strona, i ma ona pomóc użytkownikom w poruszaniu się po sklepie – nie ma nic w tym złego. W końcu strony tworzymy dla użytkowników. Jeżeli jednak mamy 500 stron produktowych i 500 stron sprzedażowych, gdzie te drugie różnią się jedynie  w 2% zawartości od pierwszych – należy rozważyć zablokowanie części z nich dla robotów wyszukiwarki.

Ze względu na fakt, że post ten został przetłumaczony na język polski, zamieszczę tylko krótkie podsumowanie. Zachęcam do zapoznania się z filmem.

GD Star Rating
a WordPress rating system

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *