Filtry, bany

Dostałeś niedawno dwie sprzeczne infomacje o filtrze od Google? To był bug.

BugNa polskim Forum Pomocy Google dla Webmasterów pojawił się ostatnio wątek, w którym autor pytał, dlaczego dostał w krótkim okresie czasu od Google dwie informacje

Poszedł wniosek o ponowne rozpatrzenie i otrzymaliśmy odpowiedź:

Nie znaleziono ręcznych działań dotyczących spamu z datą 7/3/2013

Niestety parę dni potem otrzymaliśmy dwie wiadomości 10/3/2013 o nienaturalnych linkach

O wątku pisałem już wcześniej z innej okazji – chodziło o nienaturalne linkowanie z widżetów. Rzeczywiście, można się „zakręcić” – to w końcu jest filtr, czy też go nie ma?

Jak się jednak szybko okazało, zaistniała sytuacja była wynikiem wystąpienia buga, co potwierdził Kaspar

Witaj manxon,

te sprzeczne informacje to był błąd po naszej stronie. Mieliśmy dwa tygodnie temu buga, przez którego niewielka ilość podań o ponowne rozpatrzenie została automatycznie zamknięta niezależnie czy witryny miały nałożone filtry czy nie. To już się nie powinno powtórzyć.

Dobrze, że Google informuje o tym. I po raz kolejny mamy dowód na to, że zamiast szukać teorii spiskowych lepiej pytać bezpośrednio u źródła :)

GD Star Rating
loading...
Dostałeś niedawno dwie sprzeczne infomacje o filtrze od Google? To był bug., Dostałeś niedawno dwie sprzeczne infomacje o filtrze od Google? To był bug., 7.0 out of 10 based on 4 ratings Dostałeś niedawno dwie sprzeczne infomacje o filtrze od Google? To był bug.

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1355 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *