21 marca 2013
Filtry, bany
Bug

BugNa polskim Forum Pomocy Google dla Webmasterów pojawił się ostatnio wątek, w którym autor pytał, dlaczego dostał w krótkim okresie czasu od Google dwie informacje

Poszedł wniosek o ponowne rozpatrzenie i otrzymaliśmy odpowiedź:

Nie znaleziono ręcznych działań dotyczących spamu z datą 7/3/2013

Niestety parę dni potem otrzymaliśmy dwie wiadomości 10/3/2013 o nienaturalnych linkach

O wątku pisałem już wcześniej z innej okazji – chodziło o nienaturalne linkowanie z widżetów. Rzeczywiście, można się „zakręcić” – to w końcu jest filtr, czy też go nie ma?

Jak się jednak szybko okazało, zaistniała sytuacja była wynikiem wystąpienia buga, co potwierdził Kaspar

Witaj manxon,

te sprzeczne informacje to był błąd po naszej stronie. Mieliśmy dwa tygodnie temu buga, przez którego niewielka ilość podań o ponowne rozpatrzenie została automatycznie zamknięta niezależnie czy witryny miały nałożone filtry czy nie. To już się nie powinno powtórzyć.

Dobrze, że Google informuje o tym. I po raz kolejny mamy dowód na to, że zamiast szukać teorii spiskowych lepiej pytać bezpośrednio u źródła :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii