19 maja 2013 | Aktualizacja: 29 czerwca 2018
Branża SEO
Tak sie nie robi

Tak sie nie robiKolejny dowód na to, jak nisko upadają różnego rodzaju “specjaliści SEO” w dzisiejszych czasach, którzy nie mogą znieść, że ktoś rozwiązał z nimi umowę. Są w stanie zrobić “wszystko”, aby odpłacić Klientowi. Wszystko tzn. “wystrzelić” taką stronę w kosmos. Zobaczmy przykład na bazie tego oto wątku z Forum Google.

Webmaster pyta, dlaczego strona zniknęła z Google?

Strona do końca września 2012 była w top 10 i była prawidłowo indexowana. Na początku października strona wypadła z indexu googla i do tej pory nie powróciła. Testowałem już wszystko i nadal nic. Nawet nie chodzi mi o dobre pozycje w wynikach lecz o to, żeby w ogóle google ją indexował. co robię źle?

Dyskusja zaczyna “się kręcić”, po czym Kaspar szybko zadaje kluczowe, jak się okazało pytanie

z tego co ja widzę to ta witryna została wykluczona z indeksu Google na żądanie webmastera. Wiesz coś na ten temat?

Webmaster odpowiada

Dostałem ją “w spadku” po poprzednich “pozycjonerach” i niestety nie wiem co tam się działo :( w GWT nie widzę komunikatu, że była wykluczana – jak teraz to cofnąć ??

Komentarz?

Chyba powinno się spuścić zasłonę milczenia… Ale i po raz kolejny uczulam właścicieli stron, aby z rozwagą dawali dostęp do Narzędzi dla Webmasterów. I nie jako dostęp “właścicielski” – ale jako użytkownik.

Dowiedz się, jak pozyskiwać więcej klientów z Google poprzez swoją stronę.

Zapisz się na newsletter

OPINIE I KOMENTARZE

Bielack 19 maja 2013, 17:25

Możemy tylko liczyć na to, że nowy webmaster będzie dostawał wypłatę za swoją pracę ;-)
Po swoim przykładzie wiem, jak bardzo kusi “wystrzelenie w kosmos” strony klienta który zleca robotę, a potem miesiącami (jeśli w ogóle) zwleka z wypłatą. Ja mogę czuć się moralnym zwycięzcą, ale były klient ma mnie za frajera. O tym nie napisałeś, a zawsze warto zerknąć na drugą stronę medalu.

Sebastian Miśniakiewicz 20 maja 2013, 7:22

Zwlekanie z zapłatą jest na pewno frustrujące. Od tego są jednak inne narzędzia – baza dłużników ERIF czy KRD oraz prawnik.
Moim zdaniem takie działania, jak napisałeś, są “śliskie”

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii