19 maja 2013 | Aktualizacja: 29 czerwca 2018
Branża SEO
Tak sie nie robi

Tak sie nie robiKolejny dowód na to, jak nisko upadają różnego rodzaju “specjaliści SEO” w dzisiejszych czasach, którzy nie mogą znieść, że ktoś rozwiązał z nimi umowę. Są w stanie zrobić “wszystko”, aby odpłacić Klientowi. Wszystko tzn. “wystrzelić” taką stronę w kosmos. Zobaczmy przykład na bazie tego oto wątku z Forum Google.

Webmaster pyta, dlaczego strona zniknęła z Google?

Strona do końca września 2012 była w top 10 i była prawidłowo indexowana. Na początku października strona wypadła z indexu googla i do tej pory nie powróciła. Testowałem już wszystko i nadal nic. Nawet nie chodzi mi o dobre pozycje w wynikach lecz o to, żeby w ogóle google ją indexował. co robię źle?

Dyskusja zaczyna “się kręcić”, po czym Kaspar szybko zadaje kluczowe, jak się okazało pytanie

z tego co ja widzę to ta witryna została wykluczona z indeksu Google na żądanie webmastera. Wiesz coś na ten temat?

Webmaster odpowiada

Dostałem ją “w spadku” po poprzednich “pozycjonerach” i niestety nie wiem co tam się działo :( w GWT nie widzę komunikatu, że była wykluczana – jak teraz to cofnąć ??

Komentarz?

Chyba powinno się spuścić zasłonę milczenia… Ale i po raz kolejny uczulam właścicieli stron, aby z rozwagą dawali dostęp do Narzędzi dla Webmasterów. I nie jako dostęp “właścicielski” – ale jako użytkownik.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Bielack 19 maja 2013, 17:25

  Możemy tylko liczyć na to, że nowy webmaster będzie dostawał wypłatę za swoją pracę ;-)
  Po swoim przykładzie wiem, jak bardzo kusi “wystrzelenie w kosmos” strony klienta który zleca robotę, a potem miesiącami (jeśli w ogóle) zwleka z wypłatą. Ja mogę czuć się moralnym zwycięzcą, ale były klient ma mnie za frajera. O tym nie napisałeś, a zawsze warto zerknąć na drugą stronę medalu.

  Sebastian Miśniakiewicz 20 maja 2013, 7:22

  Zwlekanie z zapłatą jest na pewno frustrujące. Od tego są jednak inne narzędzia – baza dłużników ERIF czy KRD oraz prawnik.
  Moim zdaniem takie działania, jak napisałeś, są “śliskie”

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii