Wyszukiwarka Google

Dlaczego warto regularnie dbać o treść na stronie

Odpowiedź na tak pytanie jest bardzo prosta i myślę, że … także całkiem logiczna.

Jeżeli będziemy stale dbali o to, aby na naszej witrynie pojawiała się nowa treść, a także będziemy się tym zajmować w miarę regularnie (np. blog), wówczas strona będzie częściej odwiedzana przez robota, który będzie sprawdzał, co się na niej zmieniło, jaka nowa treść została opublikowana. Przy częstych wizytach połączonych z częstymi aktualizacjami zawartości strony, szybciej będzie tej ona indeksowana.

Brak częstych i regularnych aktualizacji to z kolei odwrotna sytuacja. Przy kolejnej wizycie na stronie i stwierdzeniu, że nic się tutaj „nadal nie dzieje”, strona będzie rzadziej indeksowana.

To z punktu widzenia robota. A co z użytkownikiem –  w końcu strony są tworzone dla nas, ludzi.

Zastanówmy się, czy często i chętnie wracalibyśmy na blog, może i ciekawy, jednak na którym od długiego czasu nic ciekawego się nie dzieje – nie ma publikacji nowych postów, brak komentarzy. Raczej by sie tak nie działo, prawda?

Dlatego i roboty, jeżeli, jak wspominał niedawno Matt, przy 18 czy 19 wizycie stwierdzą, że „na Zachodzie bez zmian”, to zaczną taką witrynę rzadziej odwiedzać, ponieważ strona nie będzie dla nich atrakcyjna (zauważmy, że z takiego samego powodu przestaniemy i my to robić).

Jeżeli zatem chcemy, aby nasz serwis cieszył się dużą popularnością w Sieci, zadbajmy o to, aby prezentował stale atrakcyjną dla użytkowników treść. To się na pewno opłaci :).

GD Star Rating
loading...
Dlaczego warto regularnie dbać o treść na stronie, Dlaczego warto regularnie dbać o treść na stronie, 10.0 out of 10 based on 1 rating Dlaczego warto regularnie dbać o treść na stronie

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *