Wyszukiwarka Google

Dlaczego warto regularnie dbać o treść na stronie

Brak komentarzy

Odpowiedź na tak pytanie jest bardzo prosta i myślę, że … także całkiem logiczna.

Jeżeli będziemy stale dbali o to, aby na naszej witrynie pojawiała się nowa treść, a także będziemy się tym zajmować w miarę regularnie (np. blog), wówczas strona będzie częściej odwiedzana przez robota, który będzie sprawdzał, co się na niej zmieniło, jaka nowa treść została opublikowana. Przy częstych wizytach połączonych z częstymi aktualizacjami zawartości strony, szybciej będzie tej ona indeksowana.

Brak częstych i regularnych aktualizacji to z kolei odwrotna sytuacja. Przy kolejnej wizycie na stronie i stwierdzeniu, że nic się tutaj „nadal nie dzieje”, strona będzie rzadziej indeksowana.

To z punktu widzenia robota. A co z użytkownikiem –  w końcu strony są tworzone dla nas, ludzi.

Zastanówmy się, czy często i chętnie wracalibyśmy na blog, może i ciekawy, jednak na którym od długiego czasu nic ciekawego się nie dzieje – nie ma publikacji nowych postów, brak komentarzy. Raczej by sie tak nie działo, prawda?

Dlatego i roboty, jeżeli, jak wspominał niedawno Matt, przy 18 czy 19 wizycie stwierdzą, że „na Zachodzie bez zmian”, to zaczną taką witrynę rzadziej odwiedzać, ponieważ strona nie będzie dla nich atrakcyjna (zauważmy, że z takiego samego powodu przestaniemy i my to robić).

Jeżeli zatem chcemy, aby nasz serwis cieszył się dużą popularnością w Sieci, zadbajmy o to, aby prezentował stale atrakcyjną dla użytkowników treść. To się na pewno opłaci :).

GD Star Rating
loading...
Dlaczego warto regularnie dbać o treść na stronie, Dlaczego warto regularnie dbać o treść na stronie, 10.0 out of 10 based on 1 rating Dlaczego warto regularnie dbać o treść na stronie
autor 1405 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na oficjalnym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google?

Tak, chcę >>


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii