1 września 2009 | Aktualizacja: 25 czerwca 2010
Wyszukiwarka Google

W Sieci znajdziesz wiele miejsc, w których można porozmawiać na tematy związane z optymalizacją i pozycjonowaniem stron internetowych. Warto zwrócić szczególną uwagę na jedno z nich – Forum Pomocy Google dla Webmasterów.

Jest to miejsce szczególne, ponieważ w przeciwieństwie do  innych for z branży każdy, kto potrzebujemy pomocy związanej z widocznością swojej strony w Google, może tutaj zadać nawet najprostsze pytanie i nie zostanie “zrugany” za brak wiedzy czy “zawracanie głowy” przez “doświadczonych” użytkowników, jak to ma miejsce na innych podobnych  stronach.

Forum, z racji bycia firmowym firmy Google, odwiedzane jest regularnie przez Guglarza, który jest świetnie znany każdej osobie zajmującej się SEO. Zadając pytanie na Forum możesz liczyć, że właśnie on odpowie na nie, pomagając w ten sposób w znalezieniu sposobu na zwiększenie widoczności Twojej strony w Internecie.

Bardzo ważna jest atmosfera panująca na Forum. Ci, którzy znają specyficzne klimaty PiO czy Goldenline z pewnością będą na początku zaskoczeni – poziomem merytoryczności dyskusji, chęcią niesienia pomocy innym oraz kulturze wypowiedzi – o dużym doświadczeniu w branży SEO już nie wspominam.

Forum jest też specyficzne z innego powodu. Jako chyba jedyne nie promuje dróg na skróty w zakresie promocji strony. Nie znajdziesz tutaj osób, które doradzą Tobie w kwestiach związanych z SWLami, ukrywaniem tekstu itp. Serwis skupia osoby, które są pewne jednej rzeczy – dobrą, unikalną treścią, każdy serwis wygra w długim okresie czasu z innym, do promocji którego używane są metody niedozwolone przez Google.

Zapraszam na Forum Pomocy Google dla Webmasterów :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii