Search Console, Wyszukiwarka Google

Dlaczego w Narzędziach dla Webmasterów nie widzę linków przychodzących

Bardzo często spotykam się ostatnio z tego typu pytaniem. Postanowiłem zatem krótko napisać o możliwych przyczynach braku widocznych linków w Narzędziach dla Webmasterów (NDW).

Jest ich co najmniej kilka:

  1. Domena jest młoda i nie ma w Sieci żadnych linków prowadzących – ten przypadek jest jasny i nie wymaga dalszego komentarza :)
  2. Domena została niedawno dodana do Narzędzi – Google potrzebuje kilku dni, aby dla domeny, która nie znajdowała się w NDW, przygotować listę linków przychodzących. Jeżeli zatem dodałeś ją dopiero do Narzędzi – poczekaj kilka dni (tak do tygodnia maksymalnie).
  3. Domena została dodana np. z www – a jej główna wersja posiada adres bez www – w takiej sytuacji należy dodać do Narzędzi także i drugą wersję serwisu. Pamiętajmy, że dla Google strony Z i BEZ www to dwa odrębne serwisy. Jak już dodamy drugą wersję serwisu do NDW warto ustawić preferowaną wersję domeny, niezależnie od tego, czy mamy ustawione przekierowanie 301, czy też nie.
  4. Dodaliśmy do DT wszystkie domeny, jakie były widoczne w Narzędziach – częsta obecnie przyczyna. Jakiś czas temu domeny dodane do disavow toola nie znikały z NDW. Obecnie tak się już dzieje.
  5. Mamy domenę https – dodanie w Narzędziach domeny z http spowoduje, że nie zobaczymy linków (no chyba, że są jakieś do wersji strony z http)
  6. Bug – jeżeli żadna z w/w sytuacji nie ma miejsca to warto odwiedzić Forum Google dla Webmasterów i podać adres swojej strony, aby pracownik Google mógł przyjrzeć się sytuacji. Miałem sam taki przypadek – dopiero interwencja Johna spowodowała, że linki zaczęły się pojawiać.

Znacie inne przypadki, dla których nie widać linków przychodzących w Narzędziach?

GD Star Rating
loading...
Dlaczego w Narzędziach dla Webmasterów nie widzę linków przychodzących, Dlaczego w Narzędziach dla Webmasterów nie widzę linków przychodzących, 8.5 out of 10 based on 6 ratings Dlaczego w Narzędziach dla Webmasterów nie widzę linków przychodzących
napisał/a 1322 artykułów na rzecz Bloga SEO

Działaniami z zakresu SEO zajmuję się nieprzerwanie od 2008 roku - swoje usługi świadczę w Polsce oraz na rynkach anglo- i niemieckojęzycznych. W 2010 roku roku założyłem pierwszego bloga SEO (na którym mam przyjemność Ciebie gościć) skierowanego stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam zmiany w algorytmie oraz publikuję wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google. Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC.

Opinie i Komentarze

pakol 30 czerwca 2014, 10:08

Temat wałkowany w sieci, a to zwykłe nabijanie wpisów, nie lepiej robić coś rzadziej, ale bardziej jakościowo?

Sebastian Miśniakiewicz 30 czerwca 2014, 10:18

O SWLach też jest temat wałkowany, a mimo to dzisiaj na SIlesiasem widzę wpis o „bezpiecznym systemie wymiany linków”.

Jak widać wałkowanie nie idzie w parze z wiedzą :)

A że blog jest dla zwykłych ludzi, to i wpis się pojawił bo … u mnie temat nie był jeszcze wałkowany

Mariusz 30 czerwca 2014, 14:18

Dla początkujących wpis w sam raz :)

Sebastian Miśniakiewicz 30 czerwca 2014, 14:52

Ta, sporo o tym wcześniej pisałem na Forum Google :) – za późno napisałem go na blogu :)

Sebastian Miśniakiewicz 5 lipca 2014, 23:58

Mariusz, teraz znalazłem to na PiO – jak widać, nie tylko dla początkujących, nadal niektóre osoby nie wiedzą, że linki dodane do DT znikają z Narzędzi :)

http://www.forum.optymalizacja.com/topic/194858-wywiad-rozmowa-o-filtrach-w-google/page-3

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz inne wpisy z tej kategorii