Search Console, Wyszukiwarka Google

Dlaczego w Narzędziach dla Webmasterów nie widzę linków przychodzących

Bardzo często spotykam się ostatnio z tego typu pytaniem. Postanowiłem zatem krótko napisać o możliwych przyczynach braku widocznych linków w Narzędziach dla Webmasterów (NDW).

Jest ich co najmniej kilka:

  1. Domena jest młoda i nie ma w Sieci żadnych linków prowadzących – ten przypadek jest jasny i nie wymaga dalszego komentarza :)
  2. Domena została niedawno dodana do Narzędzi – Google potrzebuje kilku dni, aby dla domeny, która nie znajdowała się w NDW, przygotować listę linków przychodzących. Jeżeli zatem dodałeś ją dopiero do Narzędzi – poczekaj kilka dni (tak do tygodnia maksymalnie).
  3. Domena została dodana np. z www – a jej główna wersja posiada adres bez www – w takiej sytuacji należy dodać do Narzędzi także i drugą wersję serwisu. Pamiętajmy, że dla Google strony Z i BEZ www to dwa odrębne serwisy. Jak już dodamy drugą wersję serwisu do NDW warto ustawić preferowaną wersję domeny, niezależnie od tego, czy mamy ustawione przekierowanie 301, czy też nie.
  4. Dodaliśmy do DT wszystkie domeny, jakie były widoczne w Narzędziach – częsta obecnie przyczyna. Jakiś czas temu domeny dodane do disavow toola nie znikały z NDW. Obecnie tak się już dzieje.
  5. Mamy domenę https – dodanie w Narzędziach domeny z http spowoduje, że nie zobaczymy linków (no chyba, że są jakieś do wersji strony z http)
  6. Bug – jeżeli żadna z w/w sytuacji nie ma miejsca to warto odwiedzić Forum Google dla Webmasterów i podać adres swojej strony, aby pracownik Google mógł przyjrzeć się sytuacji. Miałem sam taki przypadek – dopiero interwencja Johna spowodowała, że linki zaczęły się pojawiać.

Znacie inne przypadki, dla których nie widać linków przychodzących w Narzędziach?

GD Star Rating
loading...
Dlaczego w Narzędziach dla Webmasterów nie widzę linków przychodzących, Dlaczego w Narzędziach dla Webmasterów nie widzę linków przychodzących, 8.5 out of 10 based on 6 ratings Dlaczego w Narzędziach dla Webmasterów nie widzę linków przychodzących

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Opinie i Komentarze

pakol 30 czerwca 2014, 10:08

Temat wałkowany w sieci, a to zwykłe nabijanie wpisów, nie lepiej robić coś rzadziej, ale bardziej jakościowo?

Sebastian Miśniakiewicz 30 czerwca 2014, 10:18

O SWLach też jest temat wałkowany, a mimo to dzisiaj na SIlesiasem widzę wpis o „bezpiecznym systemie wymiany linków”.

Jak widać wałkowanie nie idzie w parze z wiedzą :)

A że blog jest dla zwykłych ludzi, to i wpis się pojawił bo … u mnie temat nie był jeszcze wałkowany

Mariusz 30 czerwca 2014, 14:18

Dla początkujących wpis w sam raz :)

Sebastian Miśniakiewicz 30 czerwca 2014, 14:52

Ta, sporo o tym wcześniej pisałem na Forum Google :) – za późno napisałem go na blogu :)

Sebastian Miśniakiewicz 5 lipca 2014, 23:58

Mariusz, teraz znalazłem to na PiO – jak widać, nie tylko dla początkujących, nadal niektóre osoby nie wiedzą, że linki dodane do DT znikają z Narzędzi :)

http://www.forum.optymalizacja.com/topic/194858-wywiad-rozmowa-o-filtrach-w-google/page-3

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *