Wyszukiwarka Google

Dlaczego pomimo pozytywnej weryfikacji strony nie wyświetla się ona w Google

Brak komentarzy

Odpowiadając na tak stawiane pytanie, dosyć często poruszane przez osoby dopiero zaczynające swoją „przygodę” z SEO należy jasno odróżnić od siebie dwie rzeczy – weryfikację własności strony oraz jej indeksację.
Weryfikacja pozwala Google upewnić się, że domena należy do nas (lub mamy do niej dostęp), a co za tym idąc jesteśmy osobą uprawnioną do dostępu do strategicznych danych, jakimi są statystyki ruchu, słów kluczowych, błędów indeksowania – czyli wszystko to, co oferują Narzędzia Google dla Webmasterów.
Natomiast zaindeksowanie strony to znalezienie się jej w indeksie. I nie trzeba do tego celu wcale weryfikować własności domeny. Nie musimy – nie będziemy mieli dostępu do w/w Narzędzi, nie dowiemy się, jak Google nałoży na nas filtr (chyba, że podamy adres email w ustawieniach, o czym w dalszym ciągu mało osób wie) – ale strona nie będzie przez to wcale gorzej traktowana. Będzie się pojawiała w indeksie (oczywiście jak nie będzie łamać Wytycznych)- i to nie znaczy, że zostanie jej zamknięta droga do „szczytów”.
Warto jednak mieć zweryfikowaną domenę – dzięki temu można jeszcze więcej „wycisnąć” ze strony – bo można być w TOP1 – ale przecież zawsze można coś jeszcze dołożyć nowego do strony, co sprawi, że konkurencji będzie trudno nas wyprzedzić, prawda? :)

GD Star Rating
loading...
Dlaczego pomimo pozytywnej weryfikacji strony nie wyświetla się ona w Google, Dlaczego pomimo pozytywnej weryfikacji strony nie wyświetla się ona w Google, 5.5 out of 10 based on 2 ratings Dlaczego pomimo pozytywnej weryfikacji strony nie wyświetla się ona w Google
autor 1380 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Top Contributor pomaga rozwiązywać te problemy na oficjalnym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google?

Tak, chcę >>


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii

Więcej w Wyszukiwarka Google
Robot Google chodzi po stronie ale jej nie indeksuje

Pytanie, które bardzo często pojawia się na Forum. Dla wielu osób sam fakt wejścia Googlebota na stronę powinien być równoznaczny...

Zamknij