3 lipca 2011 | Aktualizacja: 23 listopada 2013
Wyszukiwarka Google

Przeglądam sobie SERPy z branży i widzę, że nie którzy postawili sobie “+” przy swoich stronach.

Hm…

Z jednej strony to niby “nic takiego” – w końcu jak ktoś wkłada sporo pracy w rozwój serwisu to ma chyba prawo siebie “lubić”, prawda?.

Z drugiej jednak strony trochę to dziwnie wygląda, jak przeglądamy sobie wyniki wyszukiwania i wśród osób lubiących daną stronę widać … jej autora. Zdaję sobie sprawę z faktu, że to nowość i trzeba wykorzystać każdą okazję do podniesienia świadomości/marki danej firmy/osoby. Nie zamierzam jednak u siebie klikać “w plusa”, ponieważ jak dla mnie to takie trochę, jakby to napisać … dziecinne? Jestem przekonany, że chyba też nie wszyscy są świadomi tego, że się pojawią przy swojej stronie :)

Niedawno czytałem na zagranicznym blogu ciekawy wpis odnośnie Facebooka. Są strony co mają tysiące “lajków” – ale co z tego, jak nic za tym nie idzie? Nie ma interakcji, ludzie zapisują się tylko po to, aby coś dostać lub  sprzedać “siebie” za jakąś mała kwotę. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby przy tej całej gorączce, jaka panuje obecnie wokół mediów społecznościowych, jednym z negatywnych czynników wpływających na pozycję strony w SERPach był np.  CTR “z lajków”.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii