Branża SEO, Wyszukiwarka Google

Dlaczego na Forum Google warto skracać adresy stron

Brak komentarzy

Krótki post, który pomoże uniknąć pewnych „kłopotów” podczas szukania pomocy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.

Szukając porady na temat np. przyczyny spadku pozycji naszej strony w SERPach, czy też jej optymalizacji, powinniśmy, zgodnie z regulaminem, podawać każdorazowo adres strony, której to dotyczy. Jest to jak najbardziej zrozumiałe – w końcu bez tej informacji nie jest się w stanie postawić odpowiedniej diagnozy dla witryny. Jest tylko jedno ale …

Forum, z racji swojej coraz większej popularności, posiada dużą moc (w końcu jest w domenie google.com). W praktyce oznacza to, że często wpisanie adresu internetowego strony, o którą pytano się na tym Forum, skutkuje pojawieniem się odpowiedniego wątku bardzo wysoko w wynikach wyszukiwania – nierzadko, zwłaszcza jak strona jest młoda, na pierwszym miejscu.

I tutaj pojawia się mały „problem”, ponieważ nie wszyscy są zainteresowani tym, aby ich kontrahenci czytali „wiem, że przegiąłem z promocją strony i że tak nie powinno się robić” albo „co mam zrobić, aby dowalić mojej konkurencji”. Jak zatem zapytać o diagnozę witryny, nie podając … jej adresu?

Tutaj z pomocą przychodzą nam strony, które … w sprytny sposób skracają adres internetowy. Po kliknięciu na taki wygenerowany adres jesteśmy od razu przekierowywani na właściwą stronę. Duży plus takiego rozwiązania to uniknięcie podawania adresu swojej strony na Forum, a co za tym idzie przeczytania (nawet i przez konkurencję!), co aktualnie robimy ze stroną. Umówmy się – sam fakt optymalizacji czy pozycjonowania już może ich zachęcić do tych samych działań. Po co – niech się dowiedzą o tym dopiero, jak zaczną tracić Klientów :)

Poniżej kilka adresów serwisów, zajmujących się skracaniem adresów. Warto je zapamiętać – i posługiwać się nimi nie tylko na Forum Google, ale i w innych miejscach, w których pytamy o coś, co może dotyczyć naszej witryny.

http://tiny.cc/

http://bit.ly/

http://tnij.org/

Zachęcam do przetestowania :)

GD Star Rating
loading...
Dlaczego na Forum Google warto skracać adresy stron, Dlaczego na Forum Google warto skracać adresy stron, 9.0 out of 10 based on 1 rating Dlaczego na Forum Google warto skracać adresy stron
autor 1405 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na oficjalnym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google?

Tak, chcę >>


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii