Krótki post, który pomoże uniknąć pewnych „kłopotów” podczas szukania pomocy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.

Szukając porady na temat np. przyczyny spadku pozycji naszej strony w SERPach, czy też jej optymalizacji, powinniśmy, zgodnie z regulaminem, podawać każdorazowo adres strony, której to dotyczy. Jest to jak najbardziej zrozumiałe – w końcu bez tej informacji nie jest się w stanie postawić odpowiedniej diagnozy dla witryny. Jest tylko jedno ale …

Forum, z racji swojej coraz większej popularności, posiada dużą moc (w końcu jest w domenie google.com). W praktyce oznacza to, że często wpisanie adresu internetowego strony, o którą pytano się na tym Forum, skutkuje pojawieniem się odpowiedniego wątku bardzo wysoko w wynikach wyszukiwania – nierzadko, zwłaszcza jak strona jest młoda, na pierwszym miejscu.

I tutaj pojawia się mały „problem”, ponieważ nie wszyscy są zainteresowani tym, aby ich kontrahenci czytali „wiem, że przegiąłem z promocją strony i że tak nie powinno się robić” albo „co mam zrobić, aby dowalić mojej konkurencji”. Jak zatem zapytać o diagnozę witryny, nie podając … jej adresu?

Tutaj z pomocą przychodzą nam strony, które … w sprytny sposób skracają adres internetowy. Po kliknięciu na taki wygenerowany adres jesteśmy od razu przekierowywani na właściwą stronę. Duży plus takiego rozwiązania to uniknięcie podawania adresu swojej strony na Forum, a co za tym idzie przeczytania (nawet i przez konkurencję!), co aktualnie robimy ze stroną. Umówmy się – sam fakt optymalizacji czy pozycjonowania już może ich zachęcić do tych samych działań. Po co – niech się dowiedzą o tym dopiero, jak zaczną tracić Klientów :)

Poniżej kilka adresów serwisów, zajmujących się skracaniem adresów. Warto je zapamiętać – i posługiwać się nimi nie tylko na Forum Google, ale i w innych miejscach, w których pytamy o coś, co może dotyczyć naszej witryny.

http://tiny.cc/

http://bit.ly/

http://tnij.org/

Zachęcam do przetestowania :)

GD Star Rating
loading...
Dlaczego na Forum Google warto skracać adresy stron, Dlaczego na Forum Google warto skracać adresy stron, 9.0 out of 10 based on 1 rating Dlaczego na Forum Google warto skracać adresy stron
O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność
Twojej strony w Google?

Tak, chcę


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *