Wyszukiwarka Google
22 czerwca 2010

Takie pytanie można od czasu do czasu spotkać w dyskusjach na forach internetowych. Osoby, które mają mało do czynienia z SEO, a których strony zaliczyły mniej lub bardziej dotkliwe spadki w SERPach, są zdziwione, że nie wiedzą, co dokładnie stało się z ich stroną. Ba – często  „są wściekłe”, że Google nie powie im dokładnie, co należy poprawić, aby sytuacja wróciła do normy. Uważają nie informowanie o popełnionych błędach jako praktyki monopolistyczne Google. Czy mają rację?

I tak, i nie.

Tak – ponieważ z ich punktu widzenia taka informacja mogłaby im rzeczywiście bardzo pomóc, na czym skorzystałyby ich strony internetowe (szybko zostałyby dostosowane do Wytycznych) – wróciłyby na pozycje, jakie zajmowały przed spadkami.

Nie – ponieważ w ten sposób wszelkiego rodzaju spamerzy/osoby ingerujące w naturalne wyniki wyszukiwania wiedziałyby dokładnie, co należy zmienić/poprawić w ich działaniach, aby móc nieetycznie z punktu widzenia Wytycznych dla Webmasterów szybciej i stabilniej osiągać, a następnie utrzymywać, wysokie pozycje w SERPach.

I to „nie” zdecydowanie przeważa. Google nie chce, aby webmasterzy, którzy poświęcają sporo czasu na dopasowanie ich stron do Wytycznych Google byli pokonywani przez osoby, które, jak to ujmuje Google, „nie przestają szukać dróg na skróty.” I nie sądzę, aby coś się zmieniło w tym zakresie. Tym bardziej, że coraz bardziej liczy się jakość w wynikach wyszukiwania, zatem należy oczekiwać dalszego podnoszenia poprzeczki ze strony Google w tym zakresie.

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii