Wyszukiwarka Google

Dlaczego Google nie mówi dokładnie za co strona została ukarana

Takie pytanie można od czasu do czasu spotkać w dyskusjach na forach internetowych. Osoby, które mają mało do czynienia z SEO, a których strony zaliczyły mniej lub bardziej dotkliwe spadki w SERPach, są zdziwione, że nie wiedzą, co dokładnie stało się z ich stroną. Ba – często  „są wściekłe”, że Google nie powie im dokładnie, co należy poprawić, aby sytuacja wróciła do normy. Uważają nie informowanie o popełnionych błędach jako praktyki monopolistyczne Google. Czy mają rację?

I tak, i nie.

Tak – ponieważ z ich punktu widzenia taka informacja mogłaby im rzeczywiście bardzo pomóc, na czym skorzystałyby ich strony internetowe (szybko zostałyby dostosowane do Wytycznych) – wróciłyby na pozycje, jakie zajmowały przed spadkami.

Nie – ponieważ w ten sposób wszelkiego rodzaju spamerzy/osoby ingerujące w naturalne wyniki wyszukiwania wiedziałyby dokładnie, co należy zmienić/poprawić w ich działaniach, aby móc nieetycznie z punktu widzenia Wytycznych dla Webmasterów szybciej i stabilniej osiągać, a następnie utrzymywać, wysokie pozycje w SERPach.

I to „nie” zdecydowanie przeważa. Google nie chce, aby webmasterzy, którzy poświęcają sporo czasu na dopasowanie ich stron do Wytycznych Google byli pokonywani przez osoby, które, jak to ujmuje Google, „nie przestają szukać dróg na skróty.” I nie sądzę, aby coś się zmieniło w tym zakresie. Tym bardziej, że coraz bardziej liczy się jakość w wynikach wyszukiwania, zatem należy oczekiwać dalszego podnoszenia poprzeczki ze strony Google w tym zakresie.

GD Star Rating
loading...
Dlaczego Google nie mówi dokładnie za co strona została ukarana, Dlaczego Google nie mówi dokładnie za co strona została ukarana, 9.0 out of 10 based on 1 rating Dlaczego Google nie mówi dokładnie za co strona została ukarana

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *