disavow tool

Disavow tool to angielska nazwa narzędzia do usuwania linków łamiących tzw. Wskazówki Google dla Webmasterów, wprowadzone przez Google w 2012 roku. Dzięki temu narzędziu webmaster może “pozbyć się” linków, które w jego odczuciu są szkodliwe dla pozycji jego strony w wynikach wyszukiwania Google. DT używane jest do wyprowadzania strony z tzw. filtra lub bana.

Disavow tool to skomplikowane narzędzie i Google bardzo uczula na to, aby przed jego użyciem mieć pewność, że zostanie ono użyte właściwie. Związane jest to z faktem, że jest to narzędzie dla zaawansowanych webmasterów; osoby z małą wiedzą z zakresu SEO mogą sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc – jeżeli usuniemy za pomocą disavow tool'a link z mocnej domeny, to nie tylko nie usuniemy przyczyny otrzymania powiadomienia o nienaturalnym profilu linków, ale dodatkowo stracimy odnośnik, który odgrywał ważna rolę w kształtowaniu pozycji naszej strony w Google.

Zgodnie ze stanowiskiem Google oraz moim doświadczeniem nie ma potrzeby interesowania się tym narzędziem jak zachowujemy się jak “normalni webmasterzy” – czyli skupiamy się na rozwoju i jakości strony, a nie stricte na pozyskiwaniu linków.

Sporo osób używa niepotrzebnie  DT w sytuacji, gdy zaczyna spadać w wynikach wyszukiwania Google – gwałtownie lub stopniowo; niepotrzebnie, ponieważ często problemem są nie linki, ale inne czynniki, na które niedoświadczona osoba często nie zwraca najmniejszej uwagi.

Przygotowanie pliku DT zawsze wymaga dużego nakładu pracy i doświadczenia, co wynika ze specyfiki danego zagadnienia.

Chcesz abym przeanalizował linki przychodzące do Twojej strony?

Tak, chcę >

GD Star Rating
loading...
Jak poradzić sobie z brakiem miejsca na nowe linki w pliku wgrywanym do disavow toola

5.3106

GD Star Rating
loading...