disavow tool

Disavow tool to angielska nazwa narzędzia do usuwania linków, jakie Google wprowadziło w drugiej połowie 2012 roku. Dzięki temu narzędziu webmaster może „pozbyć się” linków, które w jego odczuciu są szkodliwe dla pozycji jego strony w wynikach wyszukiwania Google. Należy podkreślić, że Google bardzo uczula na to, aby przed użyciem narzędzia … mieć pewność, że zostanie ono użyte właściwie. Związane jest to z faktem, że jest to narzędzie dla zaawansowanych webmasterów; osoby z małą wiedzą z zakresu SEO mogą sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc. Jak wiadomo, nie liczy się ilość linków, ale ich jakość. Jeżeli zatem usuniemy za pomocą disavow tool’a link z mocnej domeny, to nie tylko nie usuniemy przyczyny otrzymania powiadomienia o nienaturalnym profilu linków, ale dodatkowo stracimy odnośnik, który odgrywał ważna rolę w kształtowaniu pozycji naszej strony w Google. Zgodnie ze słowami Matta nie ma potrzeby interesowania się tym narzędziem do czasu otrzymania powiadomienia o nienaturalnych linkach – lub w sytuacji, gdzie mamy mocne podejrzenia, że na skutek naszych działań strona została ukarana tzw. Pinwginem i nie mamy innego wyjścia niż posprzatać „po sobie”.

Jeżeli czujesz, że temat jest jednak zbyt skomplikowany – zapraszam do kontaktu. Zobaczę, na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić.

GD Star Rating
a WordPress rating system
disavow tool, disavow tool, 7.0 out of 10 based on 3 ratings Disavow tool to angielska nazwa narzędzia do usuwania linków, jakie Google wprowadziło w drugiej połowie 2012 roku. Dzię...