disavow tool

Disavow tool to angielska nazwa narzędzia do usuwania linków, jakie Google wprowadziło w drugiej połowie 2012 roku. Dzięki temu narzędziu webmaster może „pozbyć się” linków, które w jego odczuciu są szkodliwe dla pozycji jego strony w wynikach wyszukiwania Google.

Należy podkreślić, że Google bardzo uczula na to, aby przed użyciem narzędzia … mieć pewność, że zostanie ono użyte właściwie. Związane jest to z faktem, że jest to narzędzie dla zaawansowanych webmasterów; osoby z małą wiedzą z zakresu SEO mogą sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc  – przy ustalaniu pozycji strony nie liczy się ilość linków, ale ich jakość. Jeżeli usuniemy za pomocą disavow tool’a link z mocnej domeny, to nie tylko nie usuniemy przyczyny otrzymania powiadomienia o nienaturalnym profilu linków, ale dodatkowo stracimy odnośnik, który odgrywał ważna rolę w kształtowaniu pozycji naszej strony w Google.

Zgodnie ze stanowiskiem Google oraz moim doświadczeniem nie ma potrzeby interesowania się tym narzędziem do czasu otrzymania powiadomienia o nienaturalnych linkach  lub w sytuacji, gdzie sami pozyskiwaliśmy linki z anchorami SEO i mamy mocne podejrzenia, że na skutek naszych działań strona została ukarana tzw. Pingwinem(strona zamiast z biegiem czasu piąć się w górę w wynikach wyszukiwania Google zaczyna spadać – gwałtownie lub stopniowo, ale przez długi czas.

Chcesz, abym przeanalizował linki przychodzące do Twojej strony?

Tak, chcę >>

GD Star Rating
loading...
disavow tool, disavow tool, 4.6 out of 10 based on 5 ratings Disavow tool to angielska nazwa narzędzia do usuwania linków, jakie Google wprowadziło w drugiej połowie 2012 roku. Dzię...