Narzędzia SEO

Audyt SEO – darmowe narzędzia online

Audyt SEO, jeżeli ma być wykonany porządnie,  zajmuje sporo czasu. To nie tylko sprawdzenie nagłówków, Title, ALTów grafik – to także sprawdzenie sposobu linkowania – wewnętrznego i zewnętrznego, sprawdzenie serwisu pod kątem występowania zduplikowanej treści itp.

Nie zmienia to faktu, że nadal częstym powodem problemów z widocznością strony w Google są pozornie błahe kwestie. Miałem już do czynienia z sytuacjami, gdzie strony nie było w indeksie ponieważ np. miała ustawiona … blokadę w robots.txt (ot, webmaster po wdrożeniu strony „zapomniał” odblokować ją dla robotów) czy ukrycie (też nieświadome) na stronie produktowej w sklepie …. nazwy produktu sprawiło, że sklep przez pół roku nie był widoczny w SERPach.

Pod koniec maja poinformowałem na blogu o zestawieniu darmowych narzędzi przydatnych w pracy osoby zajmującej się optymalizacją i pozycjonowaniem stron. Ze względu na duże zainteresowanie tamtym zestawieniem, a także „żądaniem” zestawienia stricte narzędzi SEO Steve przygotował kolejne, tym razem liczące 10 pozycji. Znajdziemy w nim narzędzia, za pomoca których można szybko „prześwietlić stronę” pod kątem występowania ewentualnych błędów, które mogą zaszkodzić jej widoczności w Google.

Seoptimer - narzedzie do darmowego audytu SEO online

Bardzo ucieszył mnie fakt, że na liście znalazł się projekt Pawła Rabinka – seoptimer.com – którym zrobimy podstawowy audyt naszej strony. Dla mojego bloga znalazł

  • 1. Check all images for ALT attribute
  • 2. Delete frame and iframe tags

ALTy to Piwik oraz Feedburner.

Ramka to Facebook – myślę, że dobrze byłoby go wykluczyć z raportu, aby nie „stresował” mniej zaawansowanych użytkowników. Ewentualnie dorobić możliwość „podglądnięcia” jej – tak, jak możemy zobaczyc, które grafiki mają jaki .

Na uwagę zasługuje fakt, że Paweł nadal go rozwija, co dobrze wróży narzędziu :)

Trzymam kciuki za dalszy rozwój :)

GD Star Rating
loading...
Audyt SEO - darmowe narzędzia online, Audyt SEO - darmowe narzędzia online, 8.8 out of 10 based on 8 ratings Audyt SEO - darmowe narzędzia online

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Paweł Rabinek 16 lipca 2012, 14:34

Dzięki Sebastian za linka i wyróżnienie. Ze Stevem udało mi się nawiązać kontakt trochę wcześniej i miałem okazję pokazać mu Seoptimer.com

Narzędzie rozwijam dalej, bo wierzę, że jest przydatne. Średnio raz w miesiącu robię jakiś mały update ;) Mam też pewne plany co do jego dalszego rozwoju.

Dawid 28 października 2014, 17:37

Już od roku jest też dostępny serwis w wersji PL. http://pluseo.pl – polecam

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *