Optymalizacja stron
13 lipca 2012
Seoptimer - narzedzie do darmowego audytu SEO online

Audyt SEO, jeżeli ma być wykonany porządnie,  zajmuje sporo czasu. To nie tylko sprawdzenie nagłówków, Title, ALTów grafik – to także sprawdzenie sposobu linkowania – wewnętrznego i zewnętrznego, sprawdzenie serwisu pod kątem występowania zduplikowanej treści itp.

Nie zmienia to faktu, że nadal częstym powodem problemów z widocznością strony w Google są pozornie błahe kwestie. Miałem już do czynienia z sytuacjami, gdzie strony nie było w indeksie ponieważ np. miała ustawiona … blokadę w robots.txt (ot, webmaster po wdrożeniu strony „zapomniał” odblokować ją dla robotów) czy ukrycie (też nieświadome) na stronie produktowej w sklepie …. nazwy produktu sprawiło, że sklep przez pół roku nie był widoczny w SERPach.

Pod koniec maja poinformowałem na blogu o zestawieniu darmowych narzędzi przydatnych w pracy osoby zajmującej się optymalizacją i pozycjonowaniem stron. Ze względu na duże zainteresowanie tamtym zestawieniem, a także „żądaniem” zestawienia stricte narzędzi SEO Steve przygotował kolejne, tym razem liczące 10 pozycji. Znajdziemy w nim narzędzia, za pomoca których można szybko „prześwietlić stronę” pod kątem występowania ewentualnych błędów, które mogą zaszkodzić jej widoczności w Google.

Seoptimer - narzedzie do darmowego audytu SEO online

Bardzo ucieszył mnie fakt, że na liście znalazł się projekt Pawła Rabinka – seoptimer.com – którym zrobimy podstawowy audyt naszej strony. Dla mojego bloga znalazł

  • 1. Check all images for ALT attribute
  • 2. Delete frame and iframe tags

ALTy to Piwik oraz Feedburner.

Ramka to Facebook – myślę, że dobrze byłoby go wykluczyć z raportu, aby nie „stresował” mniej zaawansowanych użytkowników. Ewentualnie dorobić możliwość „podglądnięcia” jej – tak, jak możemy zobaczyc, które grafiki mają jaki .

Na uwagę zasługuje fakt, że Paweł nadal go rozwija, co dobrze wróży narzędziu :)

Trzymam kciuki za dalszy rozwój :)

GD Star Rating
loading...
Audyt SEO - darmowe narzędzia online, Audyt SEO - darmowe narzędzia online, 8.8 out of 10 based on 8 ratings Audyt SEO - darmowe narzędzia online
O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność
Twojej strony w Google?

Tak, chcę


OPINIE I KOMENTARZE

Paweł Rabinek 16 lipca 2012, 14:34

Dzięki Sebastian za linka i wyróżnienie. Ze Stevem udało mi się nawiązać kontakt trochę wcześniej i miałem okazję pokazać mu Seoptimer.com

Narzędzie rozwijam dalej, bo wierzę, że jest przydatne. Średnio raz w miesiącu robię jakiś mały update ;) Mam też pewne plany co do jego dalszego rozwoju.

Dawid 28 października 2014, 17:37

Już od roku jest też dostępny serwis w wersji PL. http://pluseo.pl – polecam

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii