13 lipca 2012 | Aktualizacja: 29 czerwca 2018
Optymalizacja stron
Seoptimer - narzedzie do darmowego audytu SEO online

Audyt SEO, jeżeli ma być wykonany porządnie,  zajmuje sporo czasu. To nie tylko sprawdzenie nagłówków, Title, ALTów grafik – to także sprawdzenie sposobu linkowania – wewnętrznego i zewnętrznego, sprawdzenie serwisu pod kątem występowania zduplikowanej treści itp.

Nie zmienia to faktu, że nadal częstym powodem problemów z widocznością strony w Google są pozornie błahe kwestie. Miałem już do czynienia z sytuacjami, gdzie strony nie było w indeksie ponieważ np. miała ustawiona … blokadę w robots.txt (ot, webmaster po wdrożeniu strony “zapomniał” odblokować ją dla robotów) czy ukrycie (też nieświadome) na stronie produktowej w sklepie …. nazwy produktu sprawiło, że sklep przez pół roku nie był widoczny w SERPach.

Pod koniec maja poinformowałem na blogu o zestawieniu darmowych narzędzi przydatnych w pracy osoby zajmującej się optymalizacją i pozycjonowaniem stron. Ze względu na duże zainteresowanie tamtym zestawieniem, a także “żądaniem” zestawienia stricte narzędzi SEO Steve przygotował kolejne, tym razem liczące 10 pozycji. Znajdziemy w nim narzędzia, za pomoca których można szybko “prześwietlić stronę” pod kątem występowania ewentualnych błędów, które mogą zaszkodzić jej widoczności w Google.

Seoptimer - narzedzie do darmowego audytu SEO online

Bardzo ucieszył mnie fakt, że na liście znalazł się projekt Pawła Rabinka – seoptimer.com – którym zrobimy podstawowy audyt naszej strony. Dla mojego bloga znalazł

 • 1. Check all images for ALT attribute
 • 2. Delete frame and iframe tags

ALTy to Piwik oraz Feedburner.

Ramka to Facebook – myślę, że dobrze byłoby go wykluczyć z raportu, aby nie “stresował” mniej zaawansowanych użytkowników. Ewentualnie dorobić możliwość “podglądnięcia” jej – tak, jak możemy zobaczyc, które grafiki mają jaki .

Na uwagę zasługuje fakt, że Paweł nadal go rozwija, co dobrze wróży narzędziu :)

Trzymam kciuki za dalszy rozwój :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Paweł Rabinek 16 lipca 2012, 14:34

  Dzięki Sebastian za linka i wyróżnienie. Ze Stevem udało mi się nawiązać kontakt trochę wcześniej i miałem okazję pokazać mu Seoptimer.com

  Narzędzie rozwijam dalej, bo wierzę, że jest przydatne. Średnio raz w miesiącu robię jakiś mały update ;) Mam też pewne plany co do jego dalszego rozwoju.

  Dawid 28 października 2014, 17:37

  Już od roku jest też dostępny serwis w wersji PL. http://pluseo.pl – polecam

  Nightwriterka 5 września 2020, 22:09

  Chyba stał się zapleczem ;)

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii