Optymalizacja stron
13 lipca 2012
Seoptimer - narzedzie do darmowego audytu SEO online

Audyt SEO, jeżeli ma być wykonany porządnie,  zajmuje sporo czasu. To nie tylko sprawdzenie nagłówków, Title, ALTów grafik – to także sprawdzenie sposobu linkowania – wewnętrznego i zewnętrznego, sprawdzenie serwisu pod kątem występowania zduplikowanej treści itp.

Nie zmienia to faktu, że nadal częstym powodem problemów z widocznością strony w Google są pozornie błahe kwestie. Miałem już do czynienia z sytuacjami, gdzie strony nie było w indeksie ponieważ np. miała ustawiona … blokadę w robots.txt (ot, webmaster po wdrożeniu strony „zapomniał” odblokować ją dla robotów) czy ukrycie (też nieświadome) na stronie produktowej w sklepie …. nazwy produktu sprawiło, że sklep przez pół roku nie był widoczny w SERPach.

Pod koniec maja poinformowałem na blogu o zestawieniu darmowych narzędzi przydatnych w pracy osoby zajmującej się optymalizacją i pozycjonowaniem stron. Ze względu na duże zainteresowanie tamtym zestawieniem, a także „żądaniem” zestawienia stricte narzędzi SEO Steve przygotował kolejne, tym razem liczące 10 pozycji. Znajdziemy w nim narzędzia, za pomoca których można szybko „prześwietlić stronę” pod kątem występowania ewentualnych błędów, które mogą zaszkodzić jej widoczności w Google.

Seoptimer - narzedzie do darmowego audytu SEO online

Bardzo ucieszył mnie fakt, że na liście znalazł się projekt Pawła Rabinka – seoptimer.com – którym zrobimy podstawowy audyt naszej strony. Dla mojego bloga znalazł

  • 1. Check all images for ALT attribute
  • 2. Delete frame and iframe tags

ALTy to Piwik oraz Feedburner.

Ramka to Facebook – myślę, że dobrze byłoby go wykluczyć z raportu, aby nie „stresował” mniej zaawansowanych użytkowników. Ewentualnie dorobić możliwość „podglądnięcia” jej – tak, jak możemy zobaczyc, które grafiki mają jaki .

Na uwagę zasługuje fakt, że Paweł nadal go rozwija, co dobrze wróży narzędziu :)

Trzymam kciuki za dalszy rozwój :)

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

Paweł Rabinek 16 lipca 2012, 14:34

Dzięki Sebastian za linka i wyróżnienie. Ze Stevem udało mi się nawiązać kontakt trochę wcześniej i miałem okazję pokazać mu Seoptimer.com

Narzędzie rozwijam dalej, bo wierzę, że jest przydatne. Średnio raz w miesiącu robię jakiś mały update ;) Mam też pewne plany co do jego dalszego rozwoju.

Dawid 28 października 2014, 17:37

Już od roku jest też dostępny serwis w wersji PL. http://pluseo.pl – polecam

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii