Search Console

Dajesz dostęp do domeny w Narzędziach? Uważaj, jaki adres email wpisujesz

narzedzia-google-dla-webmasterowCzytałem niedawno wątek na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, w którym osoba zgłaszała, że widzi w swoich Narzędziach nieswoje domeny. Podejrzewała bug i zgłosiła ten fakt do sprawdzenia.

Postanowiłem sprawdzić, czy jest to rzeczywiście bug leżący po stronie Google – udało mi się skontaktować z Johnem, który stanowczo wykluczył taką sytuację

 I haven’t ever seen a case where it was an error on our side.

John miał rację – po zdobyciu adresu email okazało się, że właściciel domeny zapewne przez przypadek wpisał błędny adres email przy udostępnianiu informacji o domenie w Narzędziach – pech chciał”, że ten email był poprawny i domena „pojawiła się nie tam, gdzie powinna była się pojawić” – czyli w Narzędziach innej osoby. W wyniku zaistniałem sytuacji osoba nieuprawniona uzyskała dostęp do Narzędzi.

Wnioski?

  1. Przyznając komuś dostep do danych z Narzędzi upewniajmy się, czy dajemy dostęp dla właściwego adresu email
  2. Aby „dmuchać na zimne” zawsze upewniajmy się, że osoba, której mieliśmy dać dostęp, rzeczywiście go uzyskała – wystarczy telefon, email, zapytanie wysłane przez czat itp.
  3. Jak się jednak pomylimy to bez obaw – w każdej chwili możemy wejść w opcje domeny i usunąć źle podany adres email.

Przypominam, że plik weryfikacyjny wgrywamy w awaryjnych sytuacjach – np. gdy ktoś ma nam zrobić analizę linków, a następnie użyć disavow toola. Do tego typu działań wymagany jest „dostęp właścicielski”, który weryfikowany jest m.in. za pomocą pliku weryfikacyjnego wgrywanego na serwer czy meta tagu wstawianego w sekcji head strony głównej analizowanego serwisu

GD Star Rating
loading...
Dajesz dostęp do domeny w Narzędziach? Uważaj, jaki adres email wpisujesz, Dajesz dostęp do domeny w Narzędziach? Uważaj, jaki adres email wpisujesz, 4.6 out of 10 based on 10 ratings Dajesz dostęp do domeny w Narzędziach? Uważaj, jaki adres email wpisujesz

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *