Wyszukiwarka Google

Czynniki wpływające ma pozycję strony w Google w 2011

Brak komentarzy

Serwis SEOMoz opublikował wczoraj listę czynników wpływających na pozycje strony w Google w roku 2011. Ostatnie takie zestawienie zostało opublikowane dwa lata wcześniej.

Czynniki zostały określone na podstawie wywiadów z 132 specjalistami SEO, którzy pochodzili z całego światami; ich rolą było wskazanie czynników wpływających na pozycje stron w SERPach, a następnie ustawienie ich wagi, aby można było wskazać czynniki o największym znaczeniu z punktu widzenia kształtowania pozycji strony w Google.

Po raz pierwszy opinie specjalistów „skonfrontowano” z danymi uzyskanymi ze zbadania 10271 wyników pobranych z Google w marcu br., które wyniki poddano następnie „mocnej obróbce” mającej na celu określenie w sposób jak najbardziej dokładny czynników mających największy wpływ na pozycje strony w Google. Szukano zarówno pozytywnych związków jak i negatywnych – np. negatywny wpływ długości domeny na pozycję strony w SERPach. Należy tutaj podkreślić, że taka korelacja nie występuje zawsze – a jedynie cechuje się większym prawdopodobieństwem wystąpienia takiego efektu. Korelację określano w skali od 0 do 1 – gdzie 0 – brak wpływu, 1 – największy wpływ.

Szczegółowe informacje dostępne są na SEOMozie, gdzie można sprawdzić np. jakie jest podejście specjalistów SEO do umieszczania linków w stopce czy ukrywania ich na stronie za pomocą CSS’a w kontekście prawdopodobieństwa otrzymania od Google „upomnienia” za stosowanie tego typu praktyk.

Miłej lektury i … wyciągania właściwych wniosków :)

GD Star Rating
loading...
Czynniki wpływające ma pozycję strony w Google w 2011, Czynniki wpływające ma pozycję strony w Google w 2011, 10.0 out of 10 based on 1 rating Czynniki wpływające ma pozycję strony w Google w 2011
autor 1406 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na oficjalnym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google?

Tak, chcę >>


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii