Search Console

Czym jest Aktualizacja w Analityce wyszukiwania w Search Console

Ostatnio kilka osób pytało mnie ostatnio, czy „Aktualizacja” widoczna w pozycji menu „Analityka wyszukiwania” w Search Console to … zapowiadany Pingwin.

Aktualizacja w analityce wyszukiwania w Search Console

Odpowiedź brzmi – NIE.

Czym jest zatem Aktualizacja w Analityce wyszukiwania?

Po najechaniu na datę, dla której jest widoczna dana informacja pojawia się małe okienko z linkiem, po kliknięciu w który przechodzimy na stronę w Pomocy Google., gdzie Google informuje nas, że widoczne w raporcie aktualizacje związane są one ze zdarzeniami, które mogą wpłynąć na prezentowane dane, np. po zmianie metody agregacji danych

On rare occasions, there might be an event in Search Console that could affect your report data. For example, if we change our data aggregation methods or there is a logging error, you might see a dip or bump in your chart. This page records known issues that might affect your data

Niestety, Google „zarezerwowało” tę opcję tylko do ważnych zmian/dużych bugów. Ostatnio kilka razy mieliśmy do czynienia z problemami związanymi z brakiem danych w Search Console. Wówczas Google nie zdecydowało się na wypuszczenie informacji o bugu, co doprowadziło wielu webmasterów do niemal palpitacji serca, jak zobaczyli, że dane o ruchu i kliknięciach z ich stron na przestrzeni paru dni spadły do zera :) (wykres został przerwany, dopiero po pewnym czasie poprawiono go).

Ostatnia Aktualizacja związana była z bugiem w Google Analytics. Osoby, które nagle zauważyły spadek do zera ruchu z urządzeń mobilnych i tabletów w Google Analytics, mogły znaleźć na stronie Google informację o tym, że to nie był problem z widocznością ich stron, ale z tym, że cały ruch został mylnie oznaczony jako „Desktop”.

All traffic in Search Analytics was erroneously labeled as „Desktop” traffic in the „Devices” grouping category.

plus informację o tym, że bug został poprawiony 1 sierpnia

This mislabeling was corrected on Aug 1.

Kolejny dowód na to, że warto podpiąć swoją domenę do Search Console :)

GD Star Rating
loading...
Czym jest Aktualizacja w Analityce wyszukiwania w Search Console, Czym jest Aktualizacja w Analityce wyszukiwania w Search Console, 7.8 out of 10 based on 4 ratings Czym jest Aktualizacja w Analityce wyszukiwania w Search Console

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *