28 stycznia 2011 | Aktualizacja: 21 stycznia 2017
Wyszukiwarka Google

Odpowiadając na tak postawione pytanie należy jasno stwierdzić, że tak. Ten wpływ może mieć bezpośredni wpływ na zmianę wyświetlania się w SERPach, może też jednak mieć i wpływ pośredni.
Wpływ bezpośredni związany jest użytym rozwiązaniem w zakresie budowy stron internetowych. Przeniesienie serwisu ze strony niezoptymalizowanej pod kątem Google – brak przyjaznych adresów url czy brak wewnętrznego linkowania to tylko 2 z wielu czynników wpływających na widoczność strony w wynikach wyszukiwania. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań ładnych z zewnątrz (pod względem grafiki), jednak po wejściu w silnik sklepu okazuje się, że jest on napisany w sposób zupełnie niezoptymalizowany pod wyszukiwarki. Nie zawsze da się to w sposób prosty naprawić – a to oznacza konieczność wydania większej ilości środków na poprawę tego, co zepsuł … autor skryptu. Kupując sklep nie kierujmy się tylko templatką – na tym “można się łatwo przejechać”.
O pośrednim wpływie mówi i pisze się natomiast stosunkowo mało, a ma on także wpływ na Google. I tutaj wymieniłbym dwie okoliczności.
Po pierwsze – bardzo często ze zmianą skryptu sklepu związana jest zmiana hostingodawcy. Serwer, który charakteryzuje się dużą awaryjnością może zachwiać naszymi SERPami – o czym pisałem już wcześniej.
Po drugie – nazbyt jeszcze często przenosząc stronę “chcący/niechcący” doprowadzamy do tego, że przez pewien czas nie wyświetla się ona w Google. Brak zaś strony w SERPach, wnosząc z pojawiających się od czasu do czasu uwag na Forum Google, też ma wpływ na spadek, ponieważ w pewien sposób obniżamy wiarygodność naszej strony w oczach przeglądarki.
Niby większości osób jest to znane, jednak wiele osób nie mających styczności z SEO na co dzień nadal doprowadza do sytuacji opisanych powyżej, nie zdając sobie sprawy, że może (nie musi) odbić się to na ich serwisach negatywnie.

System rezerwacji wizyt online dla Twojego gabinetu, salonu, klubuTestuj przez 30 dni !
Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.

  GD Star Rating
  loading...
  Czy zmiana silnika serwisu/sklepu ma wpływ na pozycję w Google

  7.0101

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii