Wyszukiwarka Google
16 marca 2011

Czy Google ma roboty inne niż te „rezydujące” w Stanach Zjednoczonych?

Na chwilę obecną nie :)

Czy warto używać IP osoby odwiedzającej nasz serwis do zmiany tytułu i nagłówka strony na język odwiedzającego?

Cloaking to przedstawianie innej wersji strony robotowi, a innej użytkownikowi, który na nią wchodzi. Jeżeli zatem przedstawiamy osobie z Francji wersję naszej strony w języku francuskim, to jest to akceptowalnego – ponieważ prezentujemy treść strony dopasowaną do języka użytkownika, którego rozpoznajemy po adresie IP.

To, na co należy uważać, to nie umieszczanie w kodzie żadnych „ciekawych regułek”, które przedstawiają inną treść, jeżeli system rozpozna użytkownika jako Googlebota – po nazwie lub adresie IP. Wtedy jest to cloaking – ponieważ będziemy prezentować inną wersję Googlebotowi niż pozostałym odwiedzającym (robotom/ludziom) naszą stronę.

GD Star Rating
loading...
O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność
Twojej strony w Google?

Tak, chcę


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii