Wyszukiwarka Google
16 marca 2011

Czy Google ma roboty inne niż te „rezydujące” w Stanach Zjednoczonych?

Na chwilę obecną nie :)

Czy warto używać IP osoby odwiedzającej nasz serwis do zmiany tytułu i nagłówka strony na język odwiedzającego?

Cloaking to przedstawianie innej wersji strony robotowi, a innej użytkownikowi, który na nią wchodzi. Jeżeli zatem przedstawiamy osobie z Francji wersję naszej strony w języku francuskim, to jest to akceptowalnego – ponieważ prezentujemy treść strony dopasowaną do języka użytkownika, którego rozpoznajemy po adresie IP.

To, na co należy uważać, to nie umieszczanie w kodzie żadnych „ciekawych regułek”, które przedstawiają inną treść, jeżeli system rozpozna użytkownika jako Googlebota – po nazwie lub adresie IP. Wtedy jest to cloaking – ponieważ będziemy prezentować inną wersję Googlebotowi niż pozostałym odwiedzającym (robotom/ludziom) naszą stronę.

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii