Wyszukiwarka Google

Czy zmiana języka strony bazująca na IP użytkownika to cloaking

Czy Google ma roboty inne niż te „rezydujące” w Stanach Zjednoczonych?

Na chwilę obecną nie :)

Czy warto używać IP osoby odwiedzającej nasz serwis do zmiany tytułu i nagłówka strony na język odwiedzającego?

Cloaking to przedstawianie innej wersji strony robotowi, a innej użytkownikowi, który na nią wchodzi. Jeżeli zatem przedstawiamy osobie z Francji wersję naszej strony w języku francuskim, to jest to akceptowalnego – ponieważ prezentujemy treść strony dopasowaną do języka użytkownika, którego rozpoznajemy po adresie IP.

To, na co należy uważać, to nie umieszczanie w kodzie żadnych „ciekawych regułek”, które przedstawiają inną treść, jeżeli system rozpozna użytkownika jako Googlebota – po nazwie lub adresie IP. Wtedy jest to cloaking – ponieważ będziemy prezentować inną wersję Googlebotowi niż pozostałym odwiedzającym (robotom/ludziom) naszą stronę.

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1377 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *