25 kwietnia 2013
Wyszukiwarka Google
Matt Cutts

“Załóżmy, że mam stronę poświęconą wędkowaniu – A. Następnie tworze stronę poświęconą tylko jednej metodzie łowienia – na woblera – strona B. Czy linkowanie A –> B to złamanie Wskazówek Google dla webmasterów? Obie strony należą do mnie, obie są wysokiej jakości.”

Odpowiadając na tak postawione pytanie Matt krótko stwierdza – linkowanie domeny B z domeny A nie jest złamaniem Wskazówek.

Matt jasno podkreśla, że nie widzi problemu w sytuacji, gdy mamy dwie strony. ALE gdyby tych stron było więcej – pada liczba “pięćdziesiąt/osiemdziesiąt/sto pięćdziesiąt” – to wtedy linkowanie ye wszystkich domen do jednej, głównej już może być problemem – takie linkowanie nie będzie wyglądało w oczach Google na naturalne.

Niby to już wiemy, wiele osób może powie, prawda? Wcale się jednak nie dziwię tak postawionemu pytaniu – czytając różne wypowiedzi po forach czy blogach widzę, że popadamy w jakąś “antylinkującą paranoję”. Trzeba przyznać, że Pingwin swoje zrobił – i tak, jak kiedyś każdy linkował gdzie chciał, tak teraz coraz częściej widzę sytuacje, gdzie webmaster kilka razy się zastanawia nad tym, czy pozyskać linka z jakiejś domeny, czy aby to nie zaszkodzi jego witrynie. Bardzo jestem ciekawy, jak nadchodzący update Pingwina wpłynie na wzajemne linkowanie między serwisami…

BTW – czy Wam te kółka za Mattem tez kojarzą się z … konfesjonałem? :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Przemek 25 kwietnia 2013, 7:22

  Ja nie gardzę żadnym linkiem, jak ktoś nie ma ochoty linkować do siebie może bez p4roblemu do mnie:)

  Sebastian Miśniakiewicz 25 kwietnia 2013, 13:26

  Super komentarz !

  Jacek 25 kwietnia 2013, 7:33

  Rozumiem Sebastianie, że jak mam stronę tematyczną (taki rodzaj bloga tematycznego) i linkuję z tej strony do swojego sklepu, to nie jest to złamanie wytycznych Google ?

  Sebastian Miśniakiewicz 25 kwietnia 2013, 10:57

  Pytanie jeszcze, jak to robisz. Nie słyszałem o filtrze za linki z bloga firmowego – ale i nie widziałem takiego bloga np. z poupychanymi słowami kluczowymi, czy listą 30 linków zewnętrznych do takiego serwisu z sidebara…

  Jacek 25 kwietnia 2013, 21:18

  Chodzi mi o to, że blog jest na innej domenie niż sklep, a z jednego artykułu wychodzą maksymalnie 2 linki, ale nie zawsze.

  Sebastian Miśniakiewicz 25 kwietnia 2013, 21:54

  Moim zdaniem jest to OK

  Tomaan 25 kwietnia 2013, 9:39

  Konfesjonał! Dobre! Nobla dla Ciebie za ten blog misiek. Jest najlepszy.

  Sebastian Miśniakiewicz 25 kwietnia 2013, 10:19

  O konfesjonale myślałem już jakiś czas temu – ale dopiero teraz stało się to w trakcie pisania, więc mogłem to napisać :)

  Twistet 25 kwietnia 2013, 10:11

  “Bardzo jestem ciekawy, jak nadchodzący update Pingwina wpłynie na wzajemne linkowanie między serwisami…”

  Masz jakieś info, którym chciałbyś się podzielić? ;)

  Sebastian Miśniakiewicz 25 kwietnia 2013, 10:18

  Matt mi nie chce powiedzieć :)
  Obserwuje ostatnio spory wysyp filtrów za nienaturalne linki i mam podejrzenia – moje, własne – że Google coraz lepiej sobie radzi z wyłapywaniem linków. Pytanie, czy to zbieg okoliczności, “cichy” update czy może … testy przed wdrożeniem “czegoś większego”. Praktycznie 100% filtrów, z którymi sie spotykam ostatnio to linki – więc albo ludzie zaczęli nagle robić dobre strony, albo … Google lepiej wyłapuje nienaturalne linkowania :)

  Damian 26 kwietnia 2013, 7:27

  Radą na takie postawienie sprawy może być tworzenie małych piramid wielopoziomowych, ale swoją drogą nie wierzę by było to aż tak wychwytywane. Ja nie gardzę prawie, podkreślam prawie żadnym linkiem.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii