Filtry, bany

Czy wyjście z ręcznego filtra Google może wpłynąć negatywnie na pozycję strony w wyszukiwarce? Czy Google będzie żywić potem do strony urazę?

Do kwestii poruszonej w temacie wpisu odniósł się niedawno John.

Czy wyjście z ręcznego filtra Google może wpłynąć negatywnie na pozycję strony w wyszukiwarce?

Mimo, że po raz pierwszy ten temat był poruszany już dosyć dawno temu, to jednak nadal sporo osób jest zdziwionych, kiedy po wyjściu z filtra widoczność ich strony w wyszukiwarce Google, zamiast rosnąć, spada – o ile spadek w wyniku nałożenia filtra jest dla nich czymś naturalnym, to jednak oczekują, że po usunięciu problemu strona wróci na wysokie pozycje.

Niestety tak nie jest – tak, jak przed nałożeniem filtra np. nienaturalne linki dawały stronie pozycje, tak po ich usunięciu (i/lub użycia disavow toola) logicznym jest, że strona nie będzie miała „paliwa”, aby powrócić na wcześniej zajmowane w wyszukiwarce pozycje; wprawdzie znam przypadek, w którym strona w wyniku linkowania znajdowała się na średnio 6 pozycji, a po usunięciu spamerskich odnośników (wcześniej otrzymała ręczny filtr) wróciła na … średnio 3-cią pozycję, ale wynikało to z dużej mocy domeny i … niewiedzy jej właściciela, który nie potrafił tego wykorzystać, powierzając opiekę nad stroną „specjaliście”.

Czy Google będzie żywić urazę do strony (po wyjściu z filtra)?

Pytanie pojawiło się na samym początku, jednak postanowiłem odnieść się do niego na końcu – John wspomniał, że usunięcie kary nie wiąże się z „zachowaniem urazy”.

Osobiście kojarzę jednak wypowiedź … odwrotną – po pierwszym filtrze, jak właściciel domeny kolejny raz „przeskrobie to samo” to proces wyjścia z filtra zajmie dłuższy czas niż w pierwszym przypadku.

Który wariant jest bardziej wiarygodny?

Moim zdaniem bardziej sensowne i logiczne jest tłumaczenie wcześniejsze – recydywa nigdy nie popłaca :) ; Wam jednak pozostawię ocenę tego, czy słowa Johna o „braku urazy” oznaczają zmianę w polityce Web Spam Team Google w odniesieniu do stron, które często łamią Wskazówki Google dla Webmasterów.

Warto poza tym zdawać sobie sprawę z faktu, że zmiany w algorytmie zachodzą non stop – i tak, jak po wyjściu z filtra strona może nie wrócić na wcześniejsze pozycje, tak i może się zdarzyć, że proces wychodzenia z filtra zbiegnie się z dużą zmianą w algorytmie, która promować będzie przy ustalaniu wyników wyszukiwania czynniki, które pociągną witrynę w górę.

Jedno jest pewne – powiedzenia „Śpiesz się powoli” czy „Nie od razu Kraków zbudowano” są dzisiaj bardzo na czasie :)

s

GD Star Rating
loading...
Czy wyjście z ręcznego filtra Google może wpłynąć negatywnie na pozycję strony w wyszukiwarce? Czy Google będzie żywić potem do strony urazę?, Czy wyjście z ręcznego filtra Google może wpłynąć negatywnie na pozycję strony w wyszukiwarce? Czy Google będzie żywić potem do strony urazę?, 10.0 out of 10 based on 1 rating Czy wyjście z ręcznego filtra Google może wpłynąć negatywnie na pozycję strony w wyszukiwarce? Czy Google będzie żywić potem do strony urazę?

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

piotr 15 maja 2018, 21:51

Czy w przypadku filtra ręcznego za nienaturalne linki przychodzące przed wysłaniem prośby o ponowne rozpatrzenie wystarczy profil przykryć za pomocą nowych mocnych linków tak jak ma to miejsce w przypadku kary algorytmicznej, czy może trzeba ingerencji w linki(usunięcie lub dodanie do DT itp.)?

Sebastian Miśniakiewicz 23 maja 2018, 7:31

Kombinujesz piotr :) – algo odkręcasz karę, albo brniesz dalej w linki
Usuwam ręczne filtry pozbywając się 99,9% linków – przy optymalizacjis trony po kilku miesiącach potrafił nastąpić takiw zrost pozycji, jakiego nie miałeś nigdy wcześniej – nawet mając „dobre linki”
Skup się na meritum – jakości oraz konwersji; linki zostaw „dzieciom”

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *