Search Console
13 marca 2013
Matt Cutts

Pytanie, na jakie odpowiadał dzisiaj Matt, wielu osobom wyda się może śmieszne – jak wiemy tag, aby spełnił swoją funkcję, wrzucamy w sekcje head. Zaimplementowanie go w treści witryny nie spowoduje przypisania własności domeny do osoby, do której należy meta tag.

Uważam jednak, że dobrze, że Matt poruszył ten temat. W wielu przypadkach właściciele stron zapominają o tym, aby odwołać dostępy do witryn firmom, które kiedyś miały do nich dostęp. O tym, czym zaniechanie w tym zakresie może grozić pisałem swego czasu – przypomnę, że opierałem się na wątku z PiO, w którym autor pytał, jak można zaszkodzić stronie Klienta w sytuacji, gdy posiada się np. nadaldostęp do Narzędzi dla Webmasterów, domeny oraz pliku robots.txt. Dlatego korzystając z okazji przypominam – każda zmiana firmy, mając dostęp do kluczowych miejsc/narzędzi związanych z daną stroną, musi nieść za sobą aktualizację poziomu uprawnień do Google Analytics, Narzędzia dla Webmasterów.

Zdziwicie się, jak często zapominamy odpiąć po zakończeniu współpracy daną osobę z  CMS czy FTP ! Potem okazuje się, że następnego dnia po zakończeniu umowy ma miejsce atak na stronę. Albo ktoś czyści zawartość title stron w serwisie czy zmienia nagłówki – deoptymalizując stronę. Ba – nawet posuwa się do infekowania strony swojego dawnego Klienta.

„Polska” zawiść? Głupota? A może dziecinada – niezależnie od tego, jak to się określi, cierpi na tym (często nieświadomy) Klient. Pomijam kwestie prawne – takie działania podpadają pod paragraf.

Numeru PIN nie udostępniamy innym – ale już dostępy do GA, NDW, czy nawet do CMSów/FTPów – bez umowy !!! – udzielamy nadal bardzo często…. Lub też nie usuwamy ich po zakończeniu czasu trwania umowy.

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii