Wyszukiwarka Google

Czy wpisując komendę site można uzyskać wyniki w czasie rzeczywistym

Pomimo faktu, że Google wielokrotnie informowało, że komenda site:nazwa_domeny zwraca jedynie bardzo przybliżoną liczbę wyników, to jednak parametr ten w dalszym ciągu „spędza sen z powiek” osobom związanym z branżą SEO. Własnie pojawił się ciekawy artykuł na ten temat na kanale WebMasterHelp w YouTube; poniżej streszczenie klipu.

Pytanie zadane Mattowi brzmiało: „Czy będzie możliwe w przyszłości, aby po wpisaniu komendy site:nazwa_domeny otrzymywać wyniki w czasie rzeczywistym? Jeżeli tak, to kiedy? Jeżeli nie – czy możliwa jest szybka implementacja tego, ponieważ obecnie wyniki zwracane przy użyciu tej komendy są bardzo różne”?

Odpowiadając na tak zadane pytanie Matt zwrócił uwagę, że Google coraz lepiej zwraca najnowsze wyniki na zapytania. Związane jest to z tym, że w 2009 roku firma skoncentrowała się właśnie na tym parametrze (szybkość publikacji nowych treści). Odpowiadając zaś na pytanie, kiedy będzie to możliwe także w przyszłości dla komendy „site”, Matt odpowiada, że … nie wie. Parametr site nie jest bowiem najważniejszy dla użytkowników Internetu. Dla nich liczy się „świeżość wyników” i na tym firma się koncentruje.

Matt podaje dalej prosty sposób na sprawdzenie, jak szybko teraz Google indeksuje strony. Proponuje wpisać  „Obama” i … znajduje informację opublikowaną minutę temu.  (należy w tym celu w lewej kolumnie kliknąć na link „Najnowsze”). Sprawdzając w ten sposób najnowsze wyniki udało się Mattowi kiedyś zaobserwować wpis, który pojawił się na ekranie jego komputera po 30-40 sekundach (dzisiaj sam zrobiłem test, wpisując „dom” zobaczyłem najnowszy wpis sprzed … 25 sekund !). Jak zauważa, Google poczyniło spory progres, potrafiąc znaleźć, zaindeksować, a następnie przedstawić użytkownikowi tak świeżą wiadomość.

Matt przyznaje, że nie wie, jak wyglądałyby wyniki, wyszukane za pomocą komendy site, a następnie posortowane wg daty ich pojawienia się w Sieci.Można zatem przyjąć, że do tego celu nie warto używać tego zapytania.

Jedno jest pewne – Google będzie nadal pracować nad tym, aby po wybranie w lewej kolumnie „Najnowsze” otrzymywać … najnowsze wpisy zwracane na zapytanie internauty. I coś mam wrażenie, że site będzie jeszcze bardziej orientacyjny :)

GD Star Rating
loading...
Czy wpisując komendę site można uzyskać wyniki w czasie rzeczywistym, Czy wpisując komendę site można uzyskać wyniki w czasie rzeczywistym, 3.0 out of 10 based on 1 rating Czy wpisując komendę site można uzyskać wyniki w czasie rzeczywistym

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *