Wyszukiwarka Google
12 lutego 2016

Prowadząc działania optymalizacyjne przy stronie prędzej czy później zaczniemy analizować użytkowników odwiedzających naszą stronę, zwracając (zwłaszcza) przy lokalnej firmie uwagę na to ile osób trafia na witrynę z danej miejscowości (i jej okolic).

Jest jednak pewne ALE z tym związane, którego nieznajomość może prowadzić do wyciągania błędnych wniosków. Faktem mało znanym jest to, że operatorzy komórkowi najczęściej mają przypisane adresy IP ze strefy warszawskiej. A to znaczy, że jak np. prowadzimy TYLKO lokalny biznes w Krakowie i widzimy w Google Analytics wejścia z Warszawy to najczęściej je ignorujemy – właściciele stron mówią: „No ale co mi po wejściu ze stolicy, skoro usługi świadczę lokalnie”?

Czy słusznie?

Ostatnio z ciekawości postanowiłem sprawdzić IP mojego providera, aby sprawdzić, co mi zaserwuje i zauważyłem, że lokalizacja nie jest warszawska ale … afrykańska :)

moje-ip-plus

Zrestartowałem router i … znalazłem się w Szwajcarii – a nie byłem wtedy w Google :)

moje-ip-plus-2

Jak widać operatorzy korzystają nie tylko z numerów warszawskich, ale i z zagranicznych – dlatego jak analizujecie sobie dane w Google Analytics to nie odrzucajcie od razu „dziwnych” lokalizacji jako „nieistotnych” :)

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii