12 lutego 2016 | Aktualizacja: 14 lutego 2016
Wyszukiwarka Google

Prowadząc działania optymalizacyjne przy stronie prędzej czy później zaczniemy analizować użytkowników odwiedzających naszą stronę, zwracając (zwłaszcza) przy lokalnej firmie uwagę na to ile osób trafia na witrynę z danej miejscowości (i jej okolic).

Jest jednak pewne ALE z tym związane, którego nieznajomość może prowadzić do wyciągania błędnych wniosków. Faktem mało znanym jest to, że operatorzy komórkowi najczęściej mają przypisane adresy IP ze strefy warszawskiej. A to znaczy, że jak np. prowadzimy TYLKO lokalny biznes w Krakowie i widzimy w Google Analytics wejścia z Warszawy to najczęściej je ignorujemy – właściciele stron mówią: “No ale co mi po wejściu ze stolicy, skoro usługi świadczę lokalnie”?

Czy słusznie?

Ostatnio z ciekawości postanowiłem sprawdzić IP mojego providera, aby sprawdzić, co mi zaserwuje i zauważyłem, że lokalizacja nie jest warszawska ale … afrykańska :)

moje-ip-plus

Zrestartowałem router i … znalazłem się w Szwajcarii – a nie byłem wtedy w Google :)

moje-ip-plus-2

Jak widać operatorzy korzystają nie tylko z numerów warszawskich, ale i z zagranicznych – dlatego jak analizujecie sobie dane w Google Analytics to nie odrzucajcie od razu “dziwnych” lokalizacji jako “nieistotnych” :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii