16 lipca 2010 | Aktualizacja: 31 stycznia 2016
Wyszukiwarka Google

Bardzo warto :)

Algorytm Google oparty jest (w skrócie) na linkach. Im więcej linków prowadzi do naszej strony oraz im są one lepsze (w SEO ilość nie zawsze “przebija” jakość), tym otrzymuje ona większe wsparcie, co przekłada się na wyższą pozycję w SERPach.

Jakość linków zależy od kilku czynników: wielu domeny, na której się znajdują, wieku samego linku, miejscu na stronie, gdzie się znajdują (im wyżej w kodzie, tym lepiej) i inne. Wśród nich jest czynnik, który został całkowicie pominięty w klasycznych systemach wymiany linków (SWL), a który ma coraz większy wpływ na pozycjonowanie – tematyczność strony emitującej link ze stroną linkowaną.

Już teraz można zauważyć, że link z dobrej strony nierzadko znaczy więcej niż tysiące linków z SWLa. Link umieszczony na stronie o zdrowiu, prowadzący do strony firmy budowlanej będzie miał mniejszą moc, niż taki sam link umieszczony na stronie o tematyce związanej z budownictwem…

Łatwiej jest zdobyć linki nietematyczne, niewątpliwie. Warto jednak bardziej się przyłożyć, ponieważ tematyczny link to inwestycja na przyszłość. Link z SWLa zniknie w momencie nie opłacenia punktów – stracimy link, stracimy historię linku. Dobry link tematyczny z reguły nie znika – co sprawia, że ma coraz większą moc i coraz bardziej wpływa na pozycję naszej strony – oczywiście w sposób pozytywny :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii