Wyszukiwarka Google
25 sierpnia 2011

Temat poruszany już wielokrotnie na chociażby Forum Pomocy Google dla Webmasterów. Dzisiaj został zadany w końcu samemu Mattowi …

Jakie rozwiązanie jest najlepsze w takiej sytuacji?

a) pusty plik robots.txt

b) plik robots.txt zawierający User-agent: *Disallow

c) nie zakładać w ogóle pliku

Odpowiedź Matta jest interesująca. Otóż rozwiązanie c) jest … ryzykowne. Jego brak stwarza zagrożenie dla naszej strony ponieważ provider może w takiej sytuacji wstawić nam stronę … błędu 404. Jest to marginalna sytuacja – jak mówi Matt może ona wystąpić jedynie w 1% przypadków – no ale nie wiedziałem o tym 1%. Może dlatego, że staram się nie korzystać z usług „dziwnych providerów”, o darmowych już nie wspominając – moim zdaniem to właśnie tam prawdopodobieństwo wystąpienia jakiegoś błędu jest większe.

Dlatego warto zastosować rozwiązanie a) i b) – wymiennie. Dla Google nie ma znaczenia, które rozwiązanie wybierzemy. Bardziej logicznym jest jednak zastosowanie rozwiązania zawartego w punkcie b) – ponieważ w sposób nie budzący żadnych wątpliwości daje znak robotom, co „mogą zrobić ze stroną”.

 

 

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii