Optymalizacja stron
24 sierpnia 2011

Odpowiedź na tak postawione pytanie brzmi – to zależy.

Jeżeli myślimy tylko i wyłącznie o Google – które, według ranking.pl posiada na chwilę obecną 97,70% udziału w rynku wyszukiwarek (biorąc pod uwagę silnik – jak niektórzy wiedzą, Onet czy Interia to też silnik Google) – to na chwilę obecną Binga trzeba sobie odpuścić – 0,86% udział w rynku to tyle, co nic.

Jeżeli jednak swoją uwagę kierujemy na rynki zagraniczne, a zwłaszcza na USA, to już uwagę Duanne Foresterr’a, Senior Managera z Binga, warto wziąć pod uwagę:

I’ll make this statement: meta keywords is a signal. One of roughly a thousand we analyze.

Getting it right is a nice perk for us, but won’t rock your world. Abusing meta keywords can hurt you.

Czyli – jest to „jeden z tysiąca” sygna,łów mało istotny, ale jednak … coś wnosi do Binga. A skoro coś wnosi, to warto o niego zadbać . Jednak nie na polskim rynku – no chyba,że ktoś chce się nastawić na atak na nasz rynek Binga i Yandexa (nie wiem, czy on bierze keywords pod uwagę) przy takim działaniu nastawionym na „bliżej nieokreśloną przyszłość” liczyć na „pewne wymierne korzyści”.

Ciekawy jestem, kiedy w końcu Bing się bardziej postara i zburzy ten monopol, jaki u nas zbudowało sobie Google. ..

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

Colin 10 września 2011, 23:41

Nie znalazłem swojej strony dla losowego słowa kluczowego wpisanego tylko w meta keywords. Według mnie Bing nie obsługuje keywords, niezależnie od tego co twierdzi pracownik Microsoftu.

Colin 10 września 2011, 23:55

Dowodem może być http://www.bing.com/search?q=portal+hub+www+tematyczny+horyzontalny, czyli wyszukiwanie kilku słów kluczowych z kodu Interii. W całych wynikach (130) nie ma strony głównej interia.pl. Po dodaniu site:interia.pl także – widać jedynie podstronę google.interia.pl/pomoc/katalog zawierającą te słowa w treści.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii