Optymalizacja stron

Czy warto używać meta tagu keywords

Odpowiedź na tak postawione pytanie brzmi – to zależy.

Jeżeli myślimy tylko i wyłącznie o Google – które, według ranking.pl posiada na chwilę obecną 97,70% udziału w rynku wyszukiwarek (biorąc pod uwagę silnik – jak niektórzy wiedzą, Onet czy Interia to też silnik Google) – to na chwilę obecną Binga trzeba sobie odpuścić – 0,86% udział w rynku to tyle, co nic.

Jeżeli jednak swoją uwagę kierujemy na rynki zagraniczne, a zwłaszcza na USA, to już uwagę Duanne Foresterr’a, Senior Managera z Binga, warto wziąć pod uwagę:

I’ll make this statement: meta keywords is a signal. One of roughly a thousand we analyze.

Getting it right is a nice perk for us, but won’t rock your world. Abusing meta keywords can hurt you.

Czyli – jest to „jeden z tysiąca” sygna,łów mało istotny, ale jednak … coś wnosi do Binga. A skoro coś wnosi, to warto o niego zadbać . Jednak nie na polskim rynku – no chyba,że ktoś chce się nastawić na atak na nasz rynek Binga i Yandexa (nie wiem, czy on bierze keywords pod uwagę) przy takim działaniu nastawionym na „bliżej nieokreśloną przyszłość” liczyć na „pewne wymierne korzyści”.

Ciekawy jestem, kiedy w końcu Bing się bardziej postara i zburzy ten monopol, jaki u nas zbudowało sobie Google. ..

GD Star Rating
loading...
Czy warto używać meta tagu keywords, Czy warto używać meta tagu keywords, 7.0 out of 10 based on 1 rating Czy warto używać meta tagu keywords

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1377 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Colin 10 września 2011, 23:41

Nie znalazłem swojej strony dla losowego słowa kluczowego wpisanego tylko w meta keywords. Według mnie Bing nie obsługuje keywords, niezależnie od tego co twierdzi pracownik Microsoftu.

Colin 10 września 2011, 23:55

Dowodem może być http://www.bing.com/search?q=portal+hub+www+tematyczny+horyzontalny, czyli wyszukiwanie kilku słów kluczowych z kodu Interii. W całych wynikach (130) nie ma strony głównej interia.pl. Po dodaniu site:interia.pl także – widać jedynie podstronę google.interia.pl/pomoc/katalog zawierającą te słowa w treści.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *