Wyszukiwarka Google

Czy warto umieszczać linki w stopce na forach internetowych

Jeszcze do niedawana był to dosyć ciekawy sposób na zdobycie dużej ilości odnośników do naszych stron. Wystarczyło stworzyć sobie sygnaturkę, aby następnie, dzięki udzielaniu się na danym forum (aktywnym), sprawić, że zdobywaliśmy nawet i kilkaset/tysiące linków do witryn, które chcieliśmy promować w Google.

Czasy się jednak zmieniły. Obecnie coraz więcej forów z automatu wstawia atrybut rel=”nofollow” do takich linków, co sprawia, że z punktu widzenia SEO są one całkowicie bezużyteczne. Sytuację taką wymogło karanie przez Google serwisów za linkowanie do tzw. „złego sąsiedztwa” – czyli do stron, które łamały Wytyczne Google dla Webmasterów. Ponieważ karą był filtr, a co za tym idzie znaczący spadek aktywności na forum (zwłaszcza w zakresie pozyskiwania nowych członków), nic dziwnego, że moderatorzy postanowili się zabezpieczyć w ten sposób przez nieprzyjemnymi konsekwencjami.

Są jeszcze duże fora, które nie stosują nofollow do linków publikowanych w sygnaturkach. Ponieważ jednak w każdej chwili ich moderatorzy mogą podjąć decyzję o zmianie polityki, lepiej zawczasu zabrać się na tworzenie wartościowego contentu i poszukiwanie linków w innych, ciekawych z punktu widzenia naszego serwisu (tematyczność) linków przychodzących.

GD Star Rating
loading...
Czy warto umieszczać linki w stopce na forach internetowych, Czy warto umieszczać linki w stopce na forach internetowych, 7.0 out of 10 based on 3 ratings Czy warto umieszczać linki w stopce na forach internetowych

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Opinie i Komentarze

darmowe programy 29 listopada 2010, 1:32

Zawsze jest to jakiś sposób – wystarczy dobre forum, prośba do admina…..nadal to się sprawdza.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *