Wyszukiwarka Google

Czy warto korzystać jeszcze z mieszarek?

Jakiś czas temu Google usunęło kilka dużych serwisów, na których istniało założonych wiele spamerskich subdomen. Chodziło o tzw. freehosty – jak np. co.cc.

Zostało to szybko skomentowane przez samego Guglarza, który stwierdził, że

„if freehosts appear 2b massively spammed Google reserves the right2take action on the entire site”

Dzisiaj pojawił się na Forum nowy wątek, który zwrócił moją uwagę dlatego, że został napisany krótko po zamieszaniu z domenami regionalnymi.

Autor miał założonego na subdomenie precla, z którego linkował do domeny głownej. Strona główna … zniknęła z SERPów, po zdiagnozowaniu problemu na Forum i skasowaniu precla został przez Google wysłany komunikat systemowy:

“Prośba o ponowne rozpatrzenie witryny http://XXXXX.pl/: Wycofano ręczne działanie dotyczące spamu”.

Popatrzmy na zawartość przykładowego wpisu

Koniec ery mieszarek

Czyżby to, co powiedział Guglarz

Myślę jednak że ilość zapleczy itp. na polskich regionalnych domenach wkrótce znacznie spadnie ;)

dotyczyło takich jak powyżej widoczna treści – typowego “mieszarkowego bełkotu”?

Oczywiście można napisać dobry tekst pod mieszarkę, jednak nie ma co się oszukiwać – wiele zapleczowych “serwisów”, zwłaszcza tych budowanych pod punkty z SWLi,  wygląda jak powyżej.

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1350 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *