22 maja 2012 | Aktualizacja: 26 sierpnia 2012
Wyszukiwarka Google

Krótki wpis, nie do końca związany z SEO, ale moim zdaniem odnoszący się do kwestii, na którą zwrócić warto uwagę – notowania akcji facebooka

W pierwszym dniu notowań nie było ciekawie

O godzinie 12:37 czasu nowojorskiego cena akcji osiągnęła poziom 33,90 dol. (spadek o 11,3 proc. względem otwarcia).

Warto zwrócić uwagę jeszcze na jedną rzecz. Jak podaje forsal.pl

Bloomberg powołując się anonimowe źródło informuje, że Morgan Stanley, bank który przeprowadzał ofertę publiczną Facebooka, bronił kursu spółki przed spadkiem poniżej ceny emisyjnej w trakcie pierwszego dnia handlu.

Dzisiaj, jak widzę, poziom 32 USD wskazuje na dalszy, 6% spadek – aktualny kurs znajdziecie np. tutaj.

No cóż – bardzo jestem ciekawy dalszego kierunku zmian. Dla mnie osobiście FB to taka wydmuszka, która jest mocno promowana, nie bazując przy tym na jakiś mocnych fundamentach, tylko, jak to w usługach, na emocjach. Przyznacie chyba, że nie takiego debiutu spodziewano się?

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Mati 22 maja 2012, 16:02

  Chyba się coś ruszyło było 32.04 jak sprawdzałem niedawno a już jest 33 i rośnie -> http://www.google.com/finance?q=NASDAQ%3AFB

  Seo-Profi 22 maja 2012, 16:06

  Podałem linka we wpisie do notowań – teraz jest 32,60 :)

  Mati 22 maja 2012, 16:06

  ” Dla mnie osobiście FB to taka wydmuszka, która jest mocno promowana, nie bazując przy tym na jakiś mocnych fundamentach, tylko, jak to w usługach, na emocjach.”

  Co powiesz o Instagram :) to dopiero przegięcie, niby takie nic a taka cena!

  Seo-Profi 22 maja 2012, 16:09

  :) – w biznesie liczy się pomysł…. Pytanie tylko, kiedy wycena nie jest oderwana od rzeczywistości :). Dopóki ludzie kupują, to liczy się cena, po której kupują. Jak przestaną w TO wierzyc, to kurs spada… Wiele zależy też od działań PRowych – można nimi sporo „myków” zrobić

  Mati 22 maja 2012, 16:10

  „Podałem linka we wpisie do notowań”

  ja tam wolę Google Finance, leci w czasie rzeczywistym i nie muszę odświeżać strony :-] (to co podałeś pod Chrome coś nie śmiga mi bez F5)

  Mati 22 maja 2012, 16:12

  Ciekawe jak to będzie wyglądać za dwa/trzy tygodnie :)

  Seo-Profi 23 maja 2012, 10:39

  31 USD, -8,9%. Jak na drugi dzień notowań, kolejny, spory spadek – robi wrażenie…

  imb 23 maja 2012, 23:09

  „bank…bronił kursu spółki przed spadkiem”
  To dużo mówi o wartości akcji, kolejne dni przyniosą dalsze spadki. Wg mnie Facebook osiągnął już pewien poziom rozwoju i wprowadzane „ulepszenia” to tylko delikatny lifting. Jeżeli nie wymyślą czegoś innowacyjnego, to oznacza stagnację w firmie – a to z pewnością nie przyciągnie inwestorów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii