13 czerwca 2010
Wyszukiwarka Google

Bardzo interesujący temat, wokół którego narosło trochę mitów, związany z wpływem długości adresu (jego zagnieżdżenia) na przekazywanie PageRank’u.

“Matt, dlaczego na swoim blogu adresy do wpisów nie są w ukłądnie domena/rok/miesiąc/dzień/wpis, tylko domena/wpis. Czy związane jest to z przepływem PageRanku  w obrębie strony?”

:) – Matt uznał to pytanie za … bardzo tajemnicze. Nie przypominał sobie, aby kiedykolwiek używał takiej konstrukcji adresu do wpisu na swoim blogu. Uważa, że oba rozwiązania są dobre dla użytkownika. Pierwsze – jak wchodzimy na stronę, na której url’e są zbudowane w “dłuższy sposób”, od razu wiadomo, jak dawno temu został opublikowany artykuł – i mogą oni zacząć szukać jego nowszej wersji. jednocześnie, tak długi adres wygląda trochę “brzydko”. I tutaj jest zaleta krótkich adresów, ponieważ jak użytkownik wejdzie np. na adres domena/googlechrome, to od razu wie, czego będzie dotyczyła zawartość takiej strony.

Przechodząc do drugiej części pytania – Google nigdy nie patrzyło się na to, jak głęboko zagnieżdżona jest strona w strukturze katalogów. Jeżeli linkujemy ze strony głównej do strony, znajdującej się kilka poziomów niżej, taka strona nadal dostanie PageRank ze strony głównej. jak mówi Matt, inne wyszukiwarki mogą zachować się inaczej, nie zdziwiłby się, gdyby Yahoo czy Bing patrzyły się się jednak na głębokość takiego zagnieżdżenia adresu docelowego.

Zatem to, jakiego adresu należy użyć zależy tylko … od webmastera :). Oczywiście, jeżeli chodzi o algorytm Google.

Zobacz odpowiedź na pytanie w oryginale.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii