Wyszukiwarka Google

Czy sprawdzanie ilości zaindeksowanych stron w Google operatorem site jest dokładne

Brak komentarzy

Zapytanie site:nazwa_domeny, wpisane w wyszukiwarkę Google, ma na celu oszacowanie ilości zaindeksowanych stron w wyszukiwarce Google. Nigdzie nie znajdziemy informacji mówiącej o tym, że jest to dokładna ilość zaindeksowanych stron. Oficjalnie Google przyznaje, że ten parametr ma jedynie „nakreślić stopień indeksacji strony”, bez podawania jej dokładnej wartości.

Czy słusznie? Uważam, że tak. Umówmy się, że dla właściciela strony ważniejszą kwestią powinien być np. ruch z witryny, które z jej stron generują go najwięcej itp. Wiele osób na polskim Forum Google pyta się o site swoich stron. Piszą, że „ostatnio site spadł mi z kilku tysięcy do 400”. Zadając pytanie, czy pociągnęło to za sobą spadek ilości odwiedzin na stronie, otrzymujemy odpowiedź, że … nie. Niech to będzie najlepszy dowód na to, czy warto aż tak dużo czasu poświęcać temu operatorowi.

Używajmy tego operatora „z głową”, np. do sprawdzania, czy nowa strona pojawiła się w indeksie.

GD Star Rating
loading...
autor 1405 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na oficjalnym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google?

Tak, chcę >>


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii