Wyszukiwarka Google

Czy sprawdzanie ilości zaindeksowanych stron w Google operatorem site jest dokładne

Zapytanie site:nazwa_domeny, wpisane w wyszukiwarkę Google, ma na celu oszacowanie ilości zaindeksowanych stron w wyszukiwarce Google. Nigdzie nie znajdziemy informacji mówiącej o tym, że jest to dokładna ilość zaindeksowanych stron. Oficjalnie Google przyznaje, że ten parametr ma jedynie „nakreślić stopień indeksacji strony”, bez podawania jej dokładnej wartości.

Czy słusznie? Uważam, że tak. Umówmy się, że dla właściciela strony ważniejszą kwestią powinien być np. ruch z witryny, które z jej stron generują go najwięcej itp. Wiele osób na polskim Forum Google pyta się o site swoich stron. Piszą, że „ostatnio site spadł mi z kilku tysięcy do 400”. Zadając pytanie, czy pociągnęło to za sobą spadek ilości odwiedzin na stronie, otrzymujemy odpowiedź, że … nie. Niech to będzie najlepszy dowód na to, czy warto aż tak dużo czasu poświęcać temu operatorowi.

Używajmy tego operatora „z głową”, np. do sprawdzania, czy nowa strona pojawiła się w indeksie.

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *