12 października 2010
Wyszukiwarka Google

Zapytanie site:nazwa_domeny, wpisane w wyszukiwarkę Google, ma na celu oszacowanie ilości zaindeksowanych stron w wyszukiwarce Google. Nigdzie nie znajdziemy informacji mówiącej o tym, że jest to dokładna ilość zaindeksowanych stron. Oficjalnie Google przyznaje, że ten parametr ma jedynie “nakreślić stopień indeksacji strony”, bez podawania jej dokładnej wartości.

Czy słusznie? Uważam, że tak. Umówmy się, że dla właściciela strony ważniejszą kwestią powinien być np. ruch z witryny, które z jej stron generują go najwięcej itp. Wiele osób na polskim Forum Google pyta się o site swoich stron. Piszą, że “ostatnio site spadł mi z kilku tysięcy do 400”. Zadając pytanie, czy pociągnęło to za sobą spadek ilości odwiedzin na stronie, otrzymujemy odpowiedź, że … nie. Niech to będzie najlepszy dowód na to, czy warto aż tak dużo czasu poświęcać temu operatorowi.

Używajmy tego operatora “z głową”, np. do sprawdzania, czy nowa strona pojawiła się w indeksie.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii