24 stycznia 2018 | Aktualizacja: 29 listopada 2021
Branża SEO
Komentarz
Sebastian MiśniakiewiczAutor bloga,
specjalista SEO

Nie wyobrażam sobie optymalizacji sklepu pod 20 fraz. Nawet firmy lokalnej – płacenie 492 złotych rocznie za pomoc w optymalizacji strony pod 20 fraz to moim zdaniem lekka przesada – lepiej, aby właściciel strony zainteresowany zwiększeniem jej widoczności w Google zapoznał się z tym, co Google pisze w swoich Wskazówkach – jak zrozumie dzięki nim, co to znaczy marka i jakość to zwiększy widoczność strony nie dla 20 fraz, ale dla 2000.

Z mailingu Home.pl dowiedziałem się właśnie, że firma wprowadziła usługę rankingCoach, dzięki której

Twoja strona internetowa znajdzie się wyżej w wynikach wyszukiwania Google, a Ty zaoszczędzisz na działaniach drogich doradców i agencji. rankingCoach podpowie Ci, co w sieci robi konkurencja, abyś mógł szybko zareagować na jej działania.

Brzmi pięknie – a ponieważ na stronie znajduje się slogan o zapewnianiu sukcesów w Sieci od 20 lat  (jak można zapewnić sukces w Sieci ???) postanowiłem się przyjrzeć tematowi.

Specjaliści są drodzy

Jak zobaczyłem takie mocne stwierdzenie to od razu sprawdziłem w cenniku Home.pl koszt odnowienia domeny PL – pomyślałem, że może firma postanowiła w końcu go obniżyć. Niestety,  Home.pl nadal za odnowienie domeny PL “liczy sobie ” 100 zł

podczas gdy np. konkurencja – OVH – oferuje tę samą usługę O PONAD 60% taniej

Trzeba przyznać, że w Home.pl dostaniemy domenę za 0 zł w pierwszym roku jej użytkowania, a w OVH za 9,95

Co z tego jednak, skoro domeny nie kupuje się na rok – i już koszt jej użytkowania przez dwa lata będzie w Home.pl droższy – już w drugim aż o 97%, w trzecim o 119% (i tak z każdym rokiem coraz więcej)

Szkoda, że slogan z rankingCoach’a

“zaoszczędzisz na działaniach drogich doradców i agencji”

nie ma zastosowania na “płaszczyźnie domenowej” – a może po prostu Klienci firmy Home.pl nie korzystają z usług doradców? Szkoda, bo gdyby korzystali to domeny odnawialiby taniej :)

Specjaliście płaci się za wyciąganie wniosków – w Home.pl uznano, że to Klient sam sobie poradzi

rankingCoach to zdaniem Home.pl proste narzędzie.

Tymczasem za chwilę czytamy, że “optymalizacja jak i budowanie marki w sieci, pozycjonowanie, to ciągła praca: (…) Obserwuj raporty, wyciągaj wnioski i reaguj, nim konkurencja zrobi to pierwsza (…).

Chwila, chwila – kto ma wyciągać wnioski? Klient?

Myślałem, że będzie to robił rankingCoach

Ile kosztuje rankingCoach

Cennik to w sumie jest to jedna pozycja

Zatem czy masz wizytówkę, stronę firmową czy sklep internetowy to w każdym przypadku za możliwość podpowiedzi co do optymalizacji strony pod 20 słów kluczowych zapłacisz 49,20 złotych – czyli 2,46 złotych za słowo w skali miesiąca.

Co w sytuacji, jak mam sklep ze 100 kategoriami? – “obawiam się”, że bez “drogiego specjalisty” się nie obejdzie :)

Czym zatem jest rankingCoach

Po rozmowie z Infolinią potwierdziły się moje przypuszczenia – rankingCoach to de facto narzędzie pomagające w optymalizacji strony. Dodatkowo użytkownicy mają dostęp do poradników, dzięki której mogę samodzielnie zwiększać widoczność strony w Google – to akuratnie cieszy, chociaż same Wskazówki dla Webmasterów są tak rzadko czytane, że moim zdaniem nie ma sensu płacić za coś, co jest dostępne za darmo.

Martwi mnie nadużywanie określenia “pozycjonowanie strony” – co ma wspólnego Facebook czy Google Analytics z tym procesem ?

Moja opinia

Przez ponad 10 lat, od kiedy zajmuję się optymalizacją i promocją stron w Google nie spotkałem się z sytuacją, w której ktoś osiągnął stabilny sukces w promocji strony bez dużego nakładu pracy – może nie rozumiem podejścia, które przyświecało twórcom rankingCoacha. Ale bazując na swoim doświadczeniu jak widzę optymalizację stron pod maksymalnie 20 fraz to mogę inaczej napisać, niż napisałem.

Dowiedz się, jak pozyskiwać więcej klientów z Google poprzez swoją stronę.

Zapisz się na newsletter

Na start otrzymasz aż cztery ebooki, dzięki którym dowiesz się:

1) Dlaczego strona może być niewidoczna w Google?
2) Jak wybrać firmę SEO?
3) O co musisz zapytać firmę SEO?
4) Jakie błędy popełniają klienci firm SEO?

OPINIE I KOMENTARZE

Marcin 25 stycznia 2018, 10:22

Czyli jednym słowem home.pl szuka po prostu nieświadomych klientów którzy przepłacą za coś co mogą gdzie indziej dostać znacznie taniej…
W sumie nic dziwnego ;)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii