Wyszukiwarka Google

Czy przejście na HTTPS może wpłynąć negatywnie na SERPy

Pytanie, jakie zostało zadane Mattowi można streścić w jednym zdaniu – czy zmiana adresu strony na https nie zaburzy pozycji strony, która wcześniej znajdowała się pod „zwykłym” http?

Przykład PayPal’a podany przez Matta wskazuje, że jest to możliwe. Oczywiście, co też poruszyła osoba zadająca pytanie, należy wziąć pod uwagę fakt, że przejście na HTTPS spowoduje spadek pewien mocy, wynikający z zastosowania przekierowania 301.

Ktoś powie, i słusznie, że ciężko równać się z PayPal’em, dużą firmą, dla której nawet spadek części mocy wynikający z zastosowania przekierowania nie będzie aż tak duży, jak podobna operacja wykonana dla młodej domeny. Takie sytuacje nie są jeszcze powszechne i można odnieść wrażenie, że …. Matt też do końca nie wie, jak to wyglądałoby przy szerszym zastosowaniu HTTPS’a. Na pewno w algorytmie nie ma nic takiego, co uniemożliwiałoby prawidłowe kształtowanie się rankingu dla takiej domeny (nie ma preferowania adresów http na niekorzyść https).

Jako ciekawostkę przyjąłem wypowiedź, aby … przetestować takie przekierowanie. Jeżeli posiadałoby się kilka domen zmienić jedną z nich na https, zastosować przekierowanie 301 i … poobserwować, co się będzie działo. I kolejna – ponieważ takie działania są mało popularne Matt prosi o … zamieszczenie efektów takiego przekierowania w komentarzach do tego filmiku.

Przyznam, że rzadko spotykam się z takim „eksperymentalnym” podejściem do tematu ze strony szefa działu SQT w Google :)

GD Star Rating
loading...
Czy przejście na HTTPS może wpłynąć negatywnie na SERPy, Czy przejście na HTTPS może wpłynąć negatywnie na SERPy, 10.0 out of 10 based on 2 ratings Czy przejście na HTTPS może wpłynąć negatywnie na SERPy

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Opinie i Komentarze

Moscicki 28 sierpnia 2014, 10:30

No i wykrakane ;)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *