Optymalizacja stron

Czy przecinek może być separatorem w Title

Coraz więcej stron zaczyna używać w Title, zamiast np. pauz znak “,” – czy jest to lepsze rozwiązanie z punktu widzenia Google pod kątem SEO?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że separatorem nie jest podkreślenie – znak “_” – ponieważ wyrażenie “a_b” nie będzie traktowane jako dwa słowa “a” oraz “b”, tylko jako jedno – “a_b”. (z tej samej przyczyny niewskazane jest używanie podkreśleń w adresach internetowych)

Spacje – ” “, przecinki – “,”, pauzy – “-” czy też znak “|” – mogą być używane przy generowaniu Title, wszystkie one są separatorami.

Warto jednak pamiętać, aby przy tworzeniu Title kierować się nie tylko względami SEO, ale także myśleć o użytkownikach Internetu – jeżeli stworzymy Title przesycony słowami kluczowymi zmniejszamy szanse na wejście na naszą stronę z wyników wyszukiwania – skoro bowiem Title jest bełkotem, to jaką pewność ma mieć osoba przeglądająca SERPy, że podobnie nie będzie zbudowana sama strona? :)

GD Star Rating
loading...
Czy przecinek może być separatorem w Title, Czy przecinek może być separatorem w Title, 5.5 out of 10 based on 2 ratings Czy przecinek może być separatorem w Title

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1346 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Rafał 4 grudnia 2017, 16:06

Dobry wpis. Twój blog najczęściej się pojawia w wynikach wyszukiwania jak poszukuję cennych informacji dot. pozycjonowania.

Sebastian Miśniakiewicz 5 stycznia 2018, 11:10

Staram się :) – lata pracy i setki wpisów robią swoje :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *