Optymalizacja stron
17 lutego 2011

Coraz więcej stron zaczyna używać w Title, zamiast np. pauz znak „,” – czy jest to lepsze rozwiązanie z punktu widzenia Google pod kątem SEO?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że separatorem nie jest podkreślenie – znak „_” – ponieważ wyrażenie „a_b” nie będzie traktowane jako dwa słowa „a” oraz „b”, tylko jako jedno – „a_b”. (z tej samej przyczyny niewskazane jest używanie podkreśleń w adresach internetowych)

Spacje – ” „, przecinki – „,”, pauzy – „-” czy też znak „|” – mogą być używane przy generowaniu Title, wszystkie one są separatorami.

Warto jednak pamiętać, aby przy tworzeniu Title kierować się nie tylko względami SEO, ale także myśleć o użytkownikach Internetu – jeżeli stworzymy Title przesycony słowami kluczowymi zmniejszamy szanse na wejście na naszą stronę z wyników wyszukiwania – skoro bowiem Title jest bełkotem, to jaką pewność ma mieć osoba przeglądająca SERPy, że podobnie nie będzie zbudowana sama strona? :)

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

Rafał 4 grudnia 2017, 16:06

Dobry wpis. Twój blog najczęściej się pojawia w wynikach wyszukiwania jak poszukuję cennych informacji dot. pozycjonowania.

Sebastian Miśniakiewicz 5 stycznia 2018, 11:10

Staram się :) – lata pracy i setki wpisów robią swoje :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii