17 lutego 2011 | Aktualizacja: 13 kwietnia 2020
Optymalizacja stron
pytanie, prawda czy fałsz

Coraz więcej stron zaczyna używać w Title, zamiast myślników znak przecinka, czyli „,” – czy jest to lepsze rozwiązanie z punktu widzenia Google pod kątem SEO?

Jakie znaki są seperatorami

  • spacje – ” „,
  • przecinki – „,”,
  • pauzy – „-„
  • znak „|”

mogą być używane przy generowaniu Title, ponieważ są one separatorami.

Czy podkreślenie jest separatorem

Separatorem nie jest podkreślenie – „_” – ponieważ wyrażenie „a_b” nie będzie traktowane jako dwa słowa „a” oraz „b”, tylko jako jedno – „a_b”. (z tej samej przyczyny niewskazane jest używanie podkreśleń w adresach internetowych)

Pamiętaj !

Przy tworzeniu Title kierować się nie tylko SEO, ale należy myśleć o użytkownikach Internetu – jeżeli stworzymy Title przesycony słowami kluczowymi zmniejszamy szanse na wejście na naszą stronę z wyników wyszukiwania – skoro bowiem Title jest bełkotem, to jaką pewność ma mieć osoba przeglądająca SERPy, że podobnie nie będzie zbudowana sama strona? :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.

GD Star Rating
loading...
Czy przecinek może być separatorem w Title

5.3104

OPINIE I KOMENTARZE

Rafał 4 grudnia 2017, 16:06

Dobry wpis. Twój blog najczęściej się pojawia w wynikach wyszukiwania jak poszukuję cennych informacji dot. pozycjonowania.

Sebastian Miśniakiewicz 5 stycznia 2018, 11:10

Staram się :) – lata pracy i setki wpisów robią swoje :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii