Filtry, bany

Czy Pingwin 4.0 został już wdrożony?

Od kilku dni obserwuję dyskusje poświęcone tematowi Pingwina 4. Narzędzia do mierzenia aktywności algorytmu pokazują, że coś się dzieje. Za każdym razem sprawdzałem swoje “perełki” – czyli kilka stron, które moim zdaniem siedzą w filtrze algorytmicznym za linki. I … nic. Uśrednione pozycje bez zmian.

Dzisiaj, jak po raz kolejny przeczytałem informację podaną dalej od pracownika Google, że jeszcze nie mamy Pingwina

postanowiłem napisać, co na ten temat myślę – że Pingwina 4.0 jeszcze nie ma. I wychodzi na to, że miałem rację – przed chwilą na emaila dostałem informację o polubieniu moje odpowiedzi przez Johna

john-tweet

Zastanawiam się dlaczego SEOwcy wypisują coś BEZ uprzedniego sprawdzenia hipotezy na swoich stronach? Jeżeli ja piszę o możliwym updacie, to sprawdzam na próbce stron, czy teoria może mieć podstawy do tego, aby była prawdziwa.

Sugeruję to wszystkim – będzie mniej do czytania o spekulacjach – a więcej o faktach :)

autor 1444 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomagam zwiększać ruch na portalach tematycznych, generować większą sprzedaż w sklepach internetowych oraz pozyskiwać zapytania od nowych klientów ze stron firmowych.

Bloga, którego czytasz,  założyłem w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Ekspert pomagam rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.

OPINIE I KOMENTARZE

Marcin 12 stycznia 2016, 11:38

SEOwcy mają napisane artykuły o aktualizacji już od roku i tylko czekają żeby móc je opublikować i przy okazji zagarnąć jakiś ruch. Coś się poruszyło w SERPach ale niestety falstart.

Sebastian Miśniakiewicz 12 stycznia 2016, 11:46

Ja nie mam – bo znając świat i tak trzeba byłoby przerabiać.
Coś się ruszyło, ale nie widzę na razie wspólnego mianownika – w pierwszej chwili podejrzewałem Pingwina, ale to dlatego, że byłem na analizie dwóch stron, którym robiłem DT w grudniu; jednak szybkie sprawdzenie kilku innych sprawiło, że … niestety czekamy dalej (mam kilka serwisów, które są wyczyszczone i wychuchane i tylko Pingwin do szczęścia jest potrzebny) :)

Rafał 1 marca 2016, 13:37

Ciekawe czy ten update w końcu nadejdzie, coś to wszystko trwa zbyt długo. Czy będzie aż tak duży?

Sebastian Miśniakiewicz 1 marca 2016, 18:09

Wiele osób zadaje sobie to pytanie :) – moim zdaniem coś poszło nie tak i poprawiają – wycięli za mało lub za dużo spamu
Obstawiam pierwszą sytuację :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *