Wyszukiwarka Google

Czy „pad” strony może mieć wpływ na jej ranking w SERPach

Brak komentarzy

Odpowiedź jest krótka – TAK.

Kwestia poruszona w pytaniu zadanym Mattowi dotyczyła sytuacji, podczas której ma miejsce awaria serwera. Zanalizujmy to „oczami robota”.

Następuje pad strony. Robot wchodzi po jakimś np. linku na stronę główną i … widzi, że nic tam nie ma. Jeżeli wcześniej strona istniała w indeksie, to przy padzie trwającym dzień/dwa nic nie powinno się stać i nasza witryna pozostanie w indeksie (oczywiście osoby wchodząc na nią zobaczą … brak strony, jednak system da nam niejako „szansę”). Robot będzie co jakiś czas sprawdzał „co się dzieje”, czy strona aby czasem nie „wróciła”, nie obniżając jednocześnie naszej strony w wynikach wyszukiwania.

Jeżeli jednak serwer odmówił posłuszeństwa na dłuższy czas, to z pewnością strona zniknie z indeksu. I wówczas częstotliwość odwiedzania adresu zmaleje, jednak nie oznacza to, że stoimy na straconej pozycji. Jak tylko strona wróci na swoje miejsce, po pewnym czasie zostanie na nowo zaindeksowana.

Matt tego nie powiedział, ale zdarza się, że wyniku długotrwałego padu strona może pojawić się na niższych pozycjach i dojście do wyjściowego stanu, sprzed pada, może zająć trochę czasu. Po prostu trzeba będzie niejako na nowo zyskać „uznanie” w oczach Google :)

GD Star Rating
loading...
autor 1380 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Top Contributor pomaga rozwiązywać te problemy na oficjalnym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google?

Tak, chcę >>


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii

Więcej w Wyszukiwarka Google
Czy robots.txt można wpłynąć na optymalizację zachowań Goglebota

Kwestia poruszona tutaj dotyczyła sytuacji, w której np. w celu zablokowanie indeksacji części serwisu, wyłączamy ją z Google, aby po...

Zamknij