4 września 2010 | Aktualizacja: 12 października 2010
Wyszukiwarka Google

Odpowiedź jest krótka – TAK.

Kwestia poruszona w pytaniu zadanym Mattowi dotyczyła sytuacji, podczas której ma miejsce awaria serwera. Zanalizujmy to “oczami robota”.

Następuje pad strony. Robot wchodzi po jakimś np. linku na stronę główną i … widzi, że nic tam nie ma. Jeżeli wcześniej strona istniała w indeksie, to przy padzie trwającym dzień/dwa nic nie powinno się stać i nasza witryna pozostanie w indeksie (oczywiście osoby wchodząc na nią zobaczą … brak strony, jednak system da nam niejako “szansę”). Robot będzie co jakiś czas sprawdzał “co się dzieje”, czy strona aby czasem nie “wróciła”, nie obniżając jednocześnie naszej strony w wynikach wyszukiwania.

Jeżeli jednak serwer odmówił posłuszeństwa na dłuższy czas, to z pewnością strona zniknie z indeksu. I wówczas częstotliwość odwiedzania adresu zmaleje, jednak nie oznacza to, że stoimy na straconej pozycji. Jak tylko strona wróci na swoje miejsce, po pewnym czasie zostanie na nowo zaindeksowana.

Matt tego nie powiedział, ale zdarza się, że wyniku długotrwałego padu strona może pojawić się na niższych pozycjach i dojście do wyjściowego stanu, sprzed pada, może zająć trochę czasu. Po prostu trzeba będzie niejako na nowo zyskać “uznanie” w oczach Google :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii