Wyszukiwarka Google
20 czerwca 2010

Pytanie zadane Mattowi dotyczyło strony emitującej reklamy (widocznie musiało ich być bardzo dużo) :)

Czyli: mamy na stronie treść i reklamy. Chcemy jednak robotowi przedstawiać wersję w 100% identyczną – gdyby nie było na niej reklam… (czyli tekst, nawigacja, obrazki)

Odpowiedź brzmi – NIE.

Jest to bowiem cloaking, czyli przedstawianie użytkownikowi innej zawartości tej samej strony niż robotowi. To tak, jakby w kodzie umieszczać zapis „if user engine=goglebot…”

Przedstawianie robotom kodów reklam jest OK, ponieważ wówczas robot wie, że nie ma wykonywać takiego kodu.  A nawet, jak tego „nie wie”, to zadziałają ewentualne ustawienia w pliku robots.txt i strona zostanie zablokowana dla Goglebota.

Stosowanie rozwiązań wskazanych w treści pytania jest zatem wysoce niewskazane – ponieważ zagraża naszej witrynie usunięciem jej z indeksu.

Zobacz w wersji oryginalnej.


O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii