20 czerwca 2010
Wyszukiwarka Google

Pytanie zadane Mattowi dotyczyło strony emitującej reklamy (widocznie musiało ich być bardzo dużo) :)

Czyli: mamy na stronie treść i reklamy. Chcemy jednak robotowi przedstawiać wersję w 100% identyczną – gdyby nie było na niej reklam… (czyli tekst, nawigacja, obrazki)

Odpowiedź brzmi – NIE.

Jest to bowiem cloaking, czyli przedstawianie użytkownikowi innej zawartości tej samej strony niż robotowi. To tak, jakby w kodzie umieszczać zapis „if user engine=goglebot…”

Przedstawianie robotom kodów reklam jest OK, ponieważ wówczas robot wie, że nie ma wykonywać takiego kodu.  A nawet, jak tego „nie wie”, to zadziałają ewentualne ustawienia w pliku robots.txt i strona zostanie zablokowana dla Goglebota.

Stosowanie rozwiązań wskazanych w treści pytania jest zatem wysoce niewskazane – ponieważ zagraża naszej witrynie usunięciem jej z indeksu.

Zobacz w wersji oryginalnej.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii