20 czerwca 2010
Wyszukiwarka Google

Pytanie zadane Mattowi dotyczyło strony emitującej reklamy (widocznie musiało ich być bardzo dużo) :)

Czyli: mamy na stronie treść i reklamy. Chcemy jednak robotowi przedstawiać wersję w 100% identyczną – gdyby nie było na niej reklam… (czyli tekst, nawigacja, obrazki)

Odpowiedź brzmi – NIE.

Jest to bowiem cloaking, czyli przedstawianie użytkownikowi innej zawartości tej samej strony niż robotowi. To tak, jakby w kodzie umieszczać zapis “if user engine=goglebot…”

Przedstawianie robotom kodów reklam jest OK, ponieważ wówczas robot wie, że nie ma wykonywać takiego kodu.  A nawet, jak tego “nie wie”, to zadziałają ewentualne ustawienia w pliku robots.txt i strona zostanie zablokowana dla Goglebota.

Stosowanie rozwiązań wskazanych w treści pytania jest zatem wysoce niewskazane – ponieważ zagraża naszej witrynie usunięciem jej z indeksu.

Zobacz w wersji oryginalnej.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  GD Star Rating
  loading...
  Czy można przedstawiać Goglebotowi inną wersję strony, nie zawierającą reklam

  9.0101

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii