Wyszukiwarka Google

Czy można przedstawiać Goglebotowi inną wersję strony, nie zawierającą reklam

Pytanie zadane Mattowi dotyczyło strony emitującej reklamy (widocznie musiało ich być bardzo dużo) :)

Czyli: mamy na stronie treść i reklamy. Chcemy jednak robotowi przedstawiać wersję w 100% identyczną – gdyby nie było na niej reklam… (czyli tekst, nawigacja, obrazki)

Odpowiedź brzmi – NIE.

Jest to bowiem cloaking, czyli przedstawianie użytkownikowi innej zawartości tej samej strony niż robotowi. To tak, jakby w kodzie umieszczać zapis „if user engine=goglebot…”

Przedstawianie robotom kodów reklam jest OK, ponieważ wówczas robot wie, że nie ma wykonywać takiego kodu.  A nawet, jak tego „nie wie”, to zadziałają ewentualne ustawienia w pliku robots.txt i strona zostanie zablokowana dla Goglebota.

Stosowanie rozwiązań wskazanych w treści pytania jest zatem wysoce niewskazane – ponieważ zagraża naszej witrynie usunięciem jej z indeksu.

Zobacz w wersji oryginalnej.


GD Star Rating
loading...
Czy można przedstawiać Goglebotowi inną wersję strony, nie zawierającą reklam, Czy można przedstawiać Goglebotowi inną wersję strony, nie zawierającą reklam, 9.0 out of 10 based on 1 rating Czy można przedstawiać Goglebotowi inną wersję strony, nie zawierającą reklam

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *