16 stycznia 2011
Wyszukiwarka Google

Temat często poruszany w Sieci, praktycznie nie ma tygodnia, abym na coś takiego nie trafił.

Czas postawić sprawę jasno – Google nie nakłada filtra na poszczególne frazy. Filtr jest nakładany na WSZYSTKIE frazy, pod którymi użytkownicy mogą wejść na naszą stronę z wyników wyszukiwań. Sytuacje związane z przeświadczeniem, że istnieje “jednofrazowy filtr ” wynikają często z braku wiedzy, że czasowe wypadnięcia strony z indeksu, nawet na okres kilku dni, czy też czasowe spadki nawet i o 200 pozycji w SERPach są NORMALNYMI FLUKTUACJAMI zachodzącymi w wynikach wyszukiwań. Warto zatem nie martwić się od razu filtrem :) – tylko spokojnie najpierw odczekać 7-10 dni – w wielu sytuacjach wszystko wraca do normy.

Warto przy okazji wspomnieć, że za emitowanie na swojej stronie niedozwolonych linki (czyli linków przekazujących PageRank) Google nałoży filtr na wszystkie frazy, z jednym wyjątkiem – pełnego adresu naszej domeny.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić





  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Slummer 19 stycznia 2011, 9:48

  teoria ciekawa, ale nie poparta żadnymi argumentami, więc pozostaje w sferze gdybania…

  FP 25 stycznia 2011, 15:53

  Racja – Racja, żadna teoria. Na bieżąco monitoruje w firmie pozycje naszej strony na poszczególne frazy. Spadki kilku-kilkunastodniowe na jakąś frazę są standardowe.

  ilovewroclaw 21 lutego 2012, 17:34

  Nie prawda. Filtry na jedną frazę są i jest to fakt.
  Nie wiem jak mam to argumentować – ale zajmuję się tym kilka lat. Obserwuje wiele własnych witryn i bywał tak że dostałem coś takiego. FILTR NA JEDNĄ FRAZĘ.

  Nie wiem jak można to zdjąć. Na pewno nie łatwo i jest to proces raczej kilkutygodniowy lub kilku miesięczny.

  Objawy

  – strona nagle wypada z inteksu np. po haśle np. “urolog wrocław”
  – w jej miejsce pojawiają się strony nie związane lub gorzej notowane, które nie mają tak silnego znacznia np katalogi stron
  – moje zaplecze seo obecnie jest na 15 pozycji w tej frazie a strona pozycjonowana na 89. :)
  – oczywiście pada ruch na stronie
  – może też spaść page rank (tylko obserwacja brak dowodów)
  – w innych frazach np “urolog we wrocławiu” strona jest na pierwszym miejscu

  Więc ten artykuł uważam za niezgodny z prawdą.

  Jak wyjść z filtra na jedną frazę ? Może macie jakieś doświadczenia?

  Seo-Profi 21 lutego 2012, 17:43

  Też zajmuję się tym od lat i nie zauważyłem takiego zjawiska.
  Możliwe, że za bardzo “przyłożyłeś” linkami i system zdjął moc tych z danym anchorem.

  Tomek 25 marca 2012, 10:50

  Podbijam, filtr na jedną frazę jest możliwy! Ostatnio taki otrzymałem i na frazę kluczową strona nie wyświetla się w google. Wcześniej była w okolicach 60 pozycji, a teraz za nic ni można znaleźć w wynikach. Też nie wiem co zrobić, czy nowa domena (wszystkie arty przenieść na nową domenę) a ze starej gdzie były te artykuły dać 301? Problem jest taki, że na inne frazy strona pojawia się w wynikach i podstrony też były linkowane

  Mateusz 6 grudnia 2012, 22:19

  No jestem ciekaw jak to będzie. Właśnie dzisiaj jedna z moich stron wyleciała w kosmos na jedną, taką główną frazę (była na 1 stronie, a obecnie jest na 53 :D), a inne frazy się trzymają, mimo że są mniej ważne, to w ogóle nie drgnęły. Trochę mnie uspokoiłeś i widocznie muszę się uzbroić w cierpliwość. Na pewno jeszcze napiszę ;)

  Mateusz 7 grudnia 2012, 15:35

  uff… nie wiem czy to koniec, ale właśnie przed chwilą sprawdzałem i strona jest już na swojej dawnej pozycji :) Jak się coś zmieni to chętnie napiszę. Pozdrawiam!

  Robert 23 marca 2013, 21:12

  Witam
  U mnie jakby strona dostała filtr na dwie frazy, najbardziej linkowane. Najpierw była po za 100 jakiś czas a teraz jest poza 20 i nijak nie może wbić się głębiej :).

  davidos 16 kwietnia 2013, 20:22

  Nie jestem mistrzem pozycjonowania ale bacznie przyglądam się swojej stronie z pomocą google monitor i strona spadła o równe 100 pozycji tylko na jedną frazę kluczową.. Nie wiem czy to filtr, z tego co widzę wg jednych tak wg innych nie. Zobaczymy co będzie na dniach, czy wróci do dawnej pozycji czy nie :) , nie ma się co przejmować to tylko jedna fraza, na inne jestem dalej tam gdzie byłem (p.s.- wprowadziłem gwałtowne zmiany w nasyceniu słów kluczowych na stronie być może to było powód, inna sprawa to nagle dodałem się w ciągu jednego dnia do wielu katalogów kilka dni temu i ma majesticseo zaobserwowałem również nagły wzrost backlinków -to też może być powód) -kij tam wie, nie martwie się będzie dobrze hehe pozdro

  Mariusz 10 lipca 2013, 22:34

  Witam wszystkich !
  Pozycjonuje bardzo ostrożnie swoje stronki, w branżach którymi się zajmuje. Trwa to już około rok. Efekty uważam nie złe…
  Nie jestem pewien, czy ostatnio nie przesadziłem. Dla jednej ze stron, dodałem w jednym dniu kilka bardzo mocnych linków ze stron PR4-PR6 na bardzo ciężką frazę. Stronka po dwóch dniach skoczyła z pozycji 28 na 22, a w dniu kolejnym spadła na pozycję około 70-tą i utrzymuje się do dziś, już około tydzień. Wspomnę jeszcze tylko, że w dniu dodania linków, zmieniłem również TITLE na pożądaną frazę. Ciekaw jestem, co będzie dalej. Jeżeli ktoś zna się na rzeczy, proszę o uwagi. Pozdrawiam ! Mariusz

  Sebastian Miśniakiewicz 11 lipca 2013, 13:23

  Jest dużo możliwych scenariuszy, chociażby taki, że kupiłeś linki na stronie, o której Google wie, że sprzedaje. Albo te linki “przelały czarę” cierpliwości algorytmu

  gms247 29 lipca 2013, 10:12

  właśnie mam taki przypadek, stonka wyleciała na jedną główną frazę = emd już od ponad 7 dni. Reszta fraz jest ok. Wg majestic głowna fraza ma tylko 14% linków a EMD (url/domena) = 11%. 53% other links i reszta procent inne anchory/frazy, czyli rozłożenie anchorów wyglada ok. Czekać, jakaś rada co sprawdzić jeszcze?

  Sebastian Miśniakiewicz 29 lipca 2013, 12:46

  Sprawdzałeś np. Ahrefs?
  Patrzyłeś w Narzędzia?

  gms247 30 lipca 2013, 19:10

  w ahrefs anchor głowny 33% nie wiem, czy to strasznie duzo;)? nofollow jest ok

  lukasinski 8 maja 2015, 13:07

  Witam dodałem kilka dni temu artykuł sponsorowany z anchorem dofollow. Dziś artykuł został zaindeksowany a pozycja na tą frazę spadła z pozycji 17 na powyżej 100 na pewno. Reszta pozycji pozostała bez zmian lub wzrosła. Takiej frazy nie mam w majestic, ahrefs czy w narzędziach. Dodam ,że dana fraza z dopiskiem 2015 pojawia się na 1 miejscu. Czy to jest zbieg okoliczności że fraza poleciała poza 100 jak dodałem link czy może być coś na rzeczy ?

  Sebastian Miśniakiewicz 8 maja 2015, 15:38

  Moim zdaniem od jakiegoś czasu – 4 maja na pewno – coś się ostro mieli w algorytmie.
  Guglarze oficjalnie nic nie mówią – John jednak w ostatnim HO trochę się dziwnie tłumaczył odnośnie zaobserwowanych roszad w SERPach (Barry go podpytywał)

  lukasinski 8 maja 2015, 16:37

  Dzięki za odpowiedź też zauważyłem różne dziwne skoki od kilku dni również na innych witrynach także na razie na spokojnie poczekamy zobaczymy

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii