16 stycznia 2011
Wyszukiwarka Google

Temat często poruszany w Sieci, praktycznie nie ma tygodnia, abym na coś takiego nie trafił.

Czas postawić sprawę jasno – Google nie nakłada filtra na poszczególne frazy. Filtr jest nakładany na WSZYSTKIE frazy, pod którymi użytkownicy mogą wejść na naszą stronę z wyników wyszukiwań. Sytuacje związane z przeświadczeniem, że istnieje “jednofrazowy filtr ” wynikają często z braku wiedzy, że czasowe wypadnięcia strony z indeksu, nawet na okres kilku dni, czy też czasowe spadki nawet i o 200 pozycji w SERPach są NORMALNYMI FLUKTUACJAMI zachodzącymi w wynikach wyszukiwań. Warto zatem nie martwić się od razu filtrem :) – tylko spokojnie najpierw odczekać 7-10 dni – w wielu sytuacjach wszystko wraca do normy.

Warto przy okazji wspomnieć, że za emitowanie na swojej stronie niedozwolonych linki (czyli linków przekazujących PageRank) Google nałoży filtr na wszystkie frazy, z jednym wyjątkiem – pełnego adresu naszej domeny.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić





  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  GD Star Rating
  loading...
  Czy można otrzymać od Google filtr na stronę tylko na jedną frazę

  7.8104

  OPINIE I KOMENTARZE

  Slummer 19 stycznia 2011, 9:48

  teoria ciekawa, ale nie poparta żadnymi argumentami, więc pozostaje w sferze gdybania…

  FP 25 stycznia 2011, 15:53

  Racja – Racja, żadna teoria. Na bieżąco monitoruje w firmie pozycje naszej strony na poszczególne frazy. Spadki kilku-kilkunastodniowe na jakąś frazę są standardowe.

  ilovewroclaw 21 lutego 2012, 17:34

  Nie prawda. Filtry na jedną frazę są i jest to fakt.
  Nie wiem jak mam to argumentować – ale zajmuję się tym kilka lat. Obserwuje wiele własnych witryn i bywał tak że dostałem coś takiego. FILTR NA JEDNĄ FRAZĘ.

  Nie wiem jak można to zdjąć. Na pewno nie łatwo i jest to proces raczej kilkutygodniowy lub kilku miesięczny.

  Objawy

  – strona nagle wypada z inteksu np. po haśle np. “urolog wrocław”
  – w jej miejsce pojawiają się strony nie związane lub gorzej notowane, które nie mają tak silnego znacznia np katalogi stron
  – moje zaplecze seo obecnie jest na 15 pozycji w tej frazie a strona pozycjonowana na 89. :)
  – oczywiście pada ruch na stronie
  – może też spaść page rank (tylko obserwacja brak dowodów)
  – w innych frazach np “urolog we wrocławiu” strona jest na pierwszym miejscu

  Więc ten artykuł uważam za niezgodny z prawdą.

  Jak wyjść z filtra na jedną frazę ? Może macie jakieś doświadczenia?

  Seo-Profi 21 lutego 2012, 17:43

  Też zajmuję się tym od lat i nie zauważyłem takiego zjawiska.
  Możliwe, że za bardzo “przyłożyłeś” linkami i system zdjął moc tych z danym anchorem.

  Tomek 25 marca 2012, 10:50

  Podbijam, filtr na jedną frazę jest możliwy! Ostatnio taki otrzymałem i na frazę kluczową strona nie wyświetla się w google. Wcześniej była w okolicach 60 pozycji, a teraz za nic ni można znaleźć w wynikach. Też nie wiem co zrobić, czy nowa domena (wszystkie arty przenieść na nową domenę) a ze starej gdzie były te artykuły dać 301? Problem jest taki, że na inne frazy strona pojawia się w wynikach i podstrony też były linkowane

  Mateusz 6 grudnia 2012, 22:19

  No jestem ciekaw jak to będzie. Właśnie dzisiaj jedna z moich stron wyleciała w kosmos na jedną, taką główną frazę (była na 1 stronie, a obecnie jest na 53 :D), a inne frazy się trzymają, mimo że są mniej ważne, to w ogóle nie drgnęły. Trochę mnie uspokoiłeś i widocznie muszę się uzbroić w cierpliwość. Na pewno jeszcze napiszę ;)

  Mateusz 7 grudnia 2012, 15:35

  uff… nie wiem czy to koniec, ale właśnie przed chwilą sprawdzałem i strona jest już na swojej dawnej pozycji :) Jak się coś zmieni to chętnie napiszę. Pozdrawiam!

  Robert 23 marca 2013, 21:12

  Witam
  U mnie jakby strona dostała filtr na dwie frazy, najbardziej linkowane. Najpierw była po za 100 jakiś czas a teraz jest poza 20 i nijak nie może wbić się głębiej :).

  davidos 16 kwietnia 2013, 20:22

  Nie jestem mistrzem pozycjonowania ale bacznie przyglądam się swojej stronie z pomocą google monitor i strona spadła o równe 100 pozycji tylko na jedną frazę kluczową.. Nie wiem czy to filtr, z tego co widzę wg jednych tak wg innych nie. Zobaczymy co będzie na dniach, czy wróci do dawnej pozycji czy nie :) , nie ma się co przejmować to tylko jedna fraza, na inne jestem dalej tam gdzie byłem (p.s.- wprowadziłem gwałtowne zmiany w nasyceniu słów kluczowych na stronie być może to było powód, inna sprawa to nagle dodałem się w ciągu jednego dnia do wielu katalogów kilka dni temu i ma majesticseo zaobserwowałem również nagły wzrost backlinków -to też może być powód) -kij tam wie, nie martwie się będzie dobrze hehe pozdro

  Mariusz 10 lipca 2013, 22:34

  Witam wszystkich !
  Pozycjonuje bardzo ostrożnie swoje stronki, w branżach którymi się zajmuje. Trwa to już około rok. Efekty uważam nie złe…
  Nie jestem pewien, czy ostatnio nie przesadziłem. Dla jednej ze stron, dodałem w jednym dniu kilka bardzo mocnych linków ze stron PR4-PR6 na bardzo ciężką frazę. Stronka po dwóch dniach skoczyła z pozycji 28 na 22, a w dniu kolejnym spadła na pozycję około 70-tą i utrzymuje się do dziś, już około tydzień. Wspomnę jeszcze tylko, że w dniu dodania linków, zmieniłem również TITLE na pożądaną frazę. Ciekaw jestem, co będzie dalej. Jeżeli ktoś zna się na rzeczy, proszę o uwagi. Pozdrawiam ! Mariusz

  Sebastian Miśniakiewicz 11 lipca 2013, 13:23

  Jest dużo możliwych scenariuszy, chociażby taki, że kupiłeś linki na stronie, o której Google wie, że sprzedaje. Albo te linki “przelały czarę” cierpliwości algorytmu

  gms247 29 lipca 2013, 10:12

  właśnie mam taki przypadek, stonka wyleciała na jedną główną frazę = emd już od ponad 7 dni. Reszta fraz jest ok. Wg majestic głowna fraza ma tylko 14% linków a EMD (url/domena) = 11%. 53% other links i reszta procent inne anchory/frazy, czyli rozłożenie anchorów wyglada ok. Czekać, jakaś rada co sprawdzić jeszcze?

  Sebastian Miśniakiewicz 29 lipca 2013, 12:46

  Sprawdzałeś np. Ahrefs?
  Patrzyłeś w Narzędzia?

  gms247 30 lipca 2013, 19:10

  w ahrefs anchor głowny 33% nie wiem, czy to strasznie duzo;)? nofollow jest ok

  lukasinski 8 maja 2015, 13:07

  Witam dodałem kilka dni temu artykuł sponsorowany z anchorem dofollow. Dziś artykuł został zaindeksowany a pozycja na tą frazę spadła z pozycji 17 na powyżej 100 na pewno. Reszta pozycji pozostała bez zmian lub wzrosła. Takiej frazy nie mam w majestic, ahrefs czy w narzędziach. Dodam ,że dana fraza z dopiskiem 2015 pojawia się na 1 miejscu. Czy to jest zbieg okoliczności że fraza poleciała poza 100 jak dodałem link czy może być coś na rzeczy ?

  Sebastian Miśniakiewicz 8 maja 2015, 15:38

  Moim zdaniem od jakiegoś czasu – 4 maja na pewno – coś się ostro mieli w algorytmie.
  Guglarze oficjalnie nic nie mówią – John jednak w ostatnim HO trochę się dziwnie tłumaczył odnośnie zaobserwowanych roszad w SERPach (Barry go podpytywał)

  lukasinski 8 maja 2015, 16:37

  Dzięki za odpowiedź też zauważyłem różne dziwne skoki od kilku dni również na innych witrynach także na razie na spokojnie poczekamy zobaczymy

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii