26 lutego 2012
Filtry, bany

W tym wpisie chciałbym zwrócić uwagę na treść emaila reklamowego,  w którym można przeczytać

Właścicielom stron internetowych, którzy chcą zwiększyć swoje przychody, SeoPilot oferuje możliwość wykupienia miejsca reklamowego! na stronie w postaci linków tekstowych, za stałe wynagrodzenie miesięczne. Jest ono zależne od jakości strony, ale zwykle jest rzędu kilkuset złotych miesięcznie. Zarobki mogą być więc wielokrotnie większe niż z programu AdSense (oba programy mogą być przy tym używane na stronie równolegle).

Zainteresowała mnie jego część, a dokładniej ostatnie zdanie

Zarobki mogą być więc wielokrotnie większe niż z programu AdSense (oba programy mogą być przy tym używane na stronie równolegle).

No cóż, szkoda, że właściciele stron przy okazji takiego emailingu nie są informowani o tym, że taka sytuacja jest …. niezgodna z regulaminem wyszukiwarki w zakresie programu Adsense –nie można emitować reklam Adsense na stronach biorących udział w sprzedaży linków przekazujących PageRank.

Zainteresowanych odsyłam do Zasad Programu Adsense, zgodnie z którymi

Wydawcy AdSense są zobowiązani do przestrzegania wskazówek jakościowych dla webmasterów.

Bardzo ważny jest też ten zapis

Kupowanie lub sprzedawanie linków z rankingu PageRank stanowi naruszenie naszych wskazówek dla webmasterów i może negatywnie wpłynąć na pozycję witryny w wynikach wyszukiwania.

Co może zrobić Google w stosunku do osób nie stosujących się do wspomnianych Zasad?

Zastrzegamy sobie prawo do (…)  wyłączenia ich konta AdSense.

Przy okazji warto wiedzieć, że nie można emitować reklam Adsense na stronach do których … kupujemy linki.

Uważam jednak, że email reklamowy musi bezwzględnie informować odbiorców nie tylko o korzyściach, ale także i o realnych zagrożeniach przy zdecydowaniu się na rozwiązanie w nim wskazane.

Oczywiście to teoria, w praktyce jest już różnie. Przypomnę jednak, jaki ruch zrobił się na forum Adwords chyba rok temu, jak Google zaczęło wyłączać kampanie Adwords prowadzone dla stron … łamiących Wytyczne Google dla Webmasterów.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Rafał 26 lutego 2012, 15:53

  Co jak co, ale twórcy systemu Seopilot.pl nie mają bladego pojęcia o zasadach programu Adsense.Może to mieć bardzo poważne konsekwencje dla wydawców Adsense, z wyłączeniem konta włącznie.Zdecydowanie odradzam.

  Kris 26 lutego 2012, 17:19

  Sebastioan – wg mnie dokonałeś zbyt dużej nadinterpretacji tych regulaminów. Oczywiście na stronie:
  http://support.google.com/adsense/bin/answer.py?hl=pl&answer=48182&topic=1271503&ctx=topic
  jest następujący zapis:
  “Wydawcy AdSense są zobowiązani do przestrzegania wskazówek jakościowych dla webmasterów.”
  Jednakże po kliknięciu na “Wyświetl fragmenty” ukazuje nam się następujące wyjaśnienie:
  “* Nie należy umieszczać nadmiernej liczby słów kluczowych, powtórzeń lub nietrafnych słów kluczowych w treści lub kodzie stron internetowych.
  * Należy unikać ukrytego tekstu i ukrytych linków.
  * Należy unikać stron przejściowych (ang. doorway), tworzonych wyłącznie dla wyszukiwarek, a także wszelkich innych witryn generujących jedynie pliki cookie, np. programów stowarzyszeniowych zawierających minimalną ilość oryginalnej treści lub niezawierających jej wcale.
  * Nie należy zamieszczać treści lub konstrukcji mylących oraz manipulacyjnych, mających na celu podwyższenie pozycji witryny w wyszukiwarkach (np. podwyższenie wyniku PageRank witryny).
  * Zalecamy utworzenie praktycznej witryny udostępniającej dużą ilość informacji oraz tworzenie stron jasno i trafnie przedstawiających zawartość.”

  Jak widać w tym wyjaśnieniu nie ma mowy o żadnym kupowaniu / sprzedawaniu linków.
  A powyższe i tak niewiele znaczy, ponieważ wydawca AdSense podczas rejestracji akceptuje regulamin:
  https://www.google.com/adsense/localized-terms
  w którym nie ma żadnego zdania o wytycznych Google dla Webmasterów
  A regulamin jest wyłącznym dokumentem prawnym wiążącym wydawcę i Google.

  Idąc Twoim tokiem myślenia za chwilę dojdziemy do sytuacji, że stosowanie text-indent (nie biorę tu pod uwagę sytuacji, gdy za pomocą tego stylu upychamy i chowamy słowa kluczowe, ale zwykłe zastosowanie na witrynie) też doprowadzi do zbanowania konta AdSense itp.

  Inna sprawa, że strony łamiące wytyczne dla webmasterów mogą być wykluczone z wyszukiwarki.

  Seo-Profi 26 lutego 2012, 17:26

  @Kris – konsultowałem tę sprawę z osobami, które “siedzą” w Adsense :)

  Poza tym – zapis “Wydawcy AdSense są zobowiązani do przestrzegania wskazówek jakościowych dla webmasterów.” – jest przecież jednoznaczny :)

  Jedno jest pewno robi się w Google “coraz ciekawiej”, o czym świadczy chociażby ostatnia wypowiedź Kaspara – zobacz, dawno nie widziałem tak długiego wątku na Google+

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii