Wyszukiwarka Google

Czy meta tag keywords liczy się w ustalaniu wyników wyszukiwania

Niektóre osoby uważają, że ten tag nadal liczy się w ustalaniu rankingu  w wyszukiwarce Google.

Otóż Matt mówi jasno, że … NIE. Mało tego, Matt mówi, że nie poświęciłby na to nawet najmniejszej chwili („zero minutes”). No cóż – w końcu ten tag był tak nadużywany do upychania w nim słó kluczowych, że tak to musiało się skończyć.

Już lepiej poświęcić trochę czasu na zredagowanie dobrego tagu description, który system wyświetli, jeżeli uzna, że jest to użyteczne (jego zawartość)  dla użytkownika. Jeżeli nie, lub gdy np. system zobaczy, że ten sam tag description przewija się przez wszystkie strony serwisu, w wynikach wyszukiwania wyświetlony zostanie fragment tekstu ze strony, nawiązujący do postawionego pytania.

Tag description jest jednak bardzo ważny jeszcze z innego powodu. Odpowiednio zredagowany, może zachęcić internautę do wejścia na stronę, do zachęcenia do kliknięcia. Warto o tym pamiętać :)

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *