Wyszukiwarka Google

Czy mamy wpływ na kształtowanie algorytmu Google

1 Komentarz

Dobre pytanie, prawda? Pewnie większość z czytelników zaraz powie, że nie, że „Google to monopolista i rządzi się swoimi prawami”. Czy aby na pewno?

W niedawno opublikowanym wpisie na moim blogu dotyczącym indeksowania breadcrumbs  i wyświetlaniu ich w wynikach wyszukiwania padło stwierdzenie ze strony Matta, że jeżeli nie wiemy, dlaczego nasze „okruszki” nie wyświetlają się w SERPach, warto poruszyć ten temat na Forum Google. Forum odwiedzane jest nie tylko przez osoby nie pracujące w firmie, ale pomimo to posiadające dużą wiedzę na temat zachowania wyszukiwarki, ale też przez pracowników Google z różnych działów, w tym tych odpowiadających za wdrażanie wyświetlania „okruszków” w wynikach wyszukiwania. Okazało się, że po analizie takiego postu mogą oni … „ręcznie” umieścić nas w indeksie w formie „okruszkowej”. Tak to można odebrać – odsyłam do odpowiedzi Matta na temat breadcrumbs.

Myślę, że tak jasne postawienie sprawy będzie wystarczającym argumentem dla osób, które udzielając się na Forum i tworząc strony zgodne z Wytycznymi, że warto nadal kroczyć wybraną ścieżką. W końcu mamy namacalny dowód, że mamy wpływ na rozwój algorytmu Google :).

GD Star Rating
loading...
Czy mamy wpływ na kształtowanie algorytmu Google, Czy mamy wpływ na kształtowanie algorytmu Google, 10.0 out of 10 based on 1 rating Czy mamy wpływ na kształtowanie algorytmu Google
autor 1405 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na oficjalnym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google?

Tak, chcę >>


Opinie i Komentarze

Wobi 10 czerwca 2010, 12:17

Można postawić tezę, że Google coraz głębiej wchodzi w relacje z webmasterami, co czyni ich firmą kompletną, reagującą na potrzeby „klienta”. Forum webmasterów Google staje się rzeczywistym narzędziem do wymiany wiedzy i doświadczeń między użytkownikami, oraz żywą platformą do komunikacji z algorytmem. Oby tak dalej.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii