Filtry, bany, Wyszukiwarka Google

Czy linkowanie wzajemne – A<=>B, B<=>A jest naruszeniem wytycznych Google

Pytanie takie pojawiło się już w 2008 w jednym z wywiadów z Guglarzem. Stwierdził on wówczas, że jeżeli mówimy o linkowaniu naturalnym, gdzie mamy sytuację dwóch firm, prowadzących działalność suplementarną, np. sklep linkuje do strony przedstawiciela jednej z marek w nim oferowanych i na odwrót, to takie działania są naturalne z punktu widzenia algorytmu i strony nie powinny czuć się zagrożone ze strony Google.

Oczywiście, gdyby rzecz dotyczy stron o innej tematyce, np. strona o finansach jest zlinkowana ze stroną o tresurze psów – to taki przykład stanowi już naruszenie wytycznych i może prowadzić do nałożenia na stronę filtra – co jest logiczne :).

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Opinie i Komentarze

phelnik 20 czerwca 2010, 12:34

Mam tu pewne obawy co do dzialan algorytmu w ostatnim miesiacu, moze 2 miesiecach. Zwykle blogi tematyczne dawaly dobre rezultaty. Teraz z 6 na 6, ktore zrobilem, dostaly filtr za umieszczenie linka do strony z tej samej kategorii – i to na kilku godzinach!.
Zwiekszone ryzyko „otrzymania kary” mają – jakosci domeny, wiek witryny, linka na wszystkich podstronach (a nie przykladwo jednej).
Pozdrawiam

Seo-Profi 20 czerwca 2010, 13:42

Spóbuj może z ALT’em :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *