Filtry, bany, Optymalizacja stron

Czy linki przychodzące mogą zaszkodzić mojej stronie

Bardzo często spotykam się z opinią, że linii przychodzące ze stron łamiących wytyczne Google szkodzą witrynom, do których się kierują.  Jak jest naprawdę?

Oficjalne stanowisko Google jest takie, że … tak nie jest. Jest to tłumaczone w bardzo prosty sposób: „w ten sposób konkurencja mogłaby bardzo łatwo wygryźć swoich przeciwników z rynku”. O ile zamieszczanie na swojej stronie linków do złego sąsiedztwa szkodzi, ponieważ w ten sposób „mówimy” robotowi, że witryna, do której linkujemy, jest dobra (chyba, ze damy atrybut do linku nofollow), o tyle nie mamy już żadnego wpływu na to, kto i skąd linkuje do nas.

Dla mnie takie stanowisko jest sensowne i o ile pytania do pracowników Google na Forum Google dla Webmasterów czy np. na ostatnim SemCampie, który odbył się 27 czerwca br. w Warszawie np. na temat treści często pozostają bez odpowiedzi – mówiąc inaczej, udzielana odpowiedź jest bardzo dyplomatyczna – o tyle tutaj stanowisko jest jasne: linki przychodzące nie mogą zaszkodzić stronie internetowej, do której kierują.

GD Star Rating
loading...
Czy linki przychodzące mogą zaszkodzić mojej stronie, Czy linki przychodzące mogą zaszkodzić mojej stronie, 9.5 out of 10 based on 2 ratings Czy linki przychodzące mogą zaszkodzić mojej stronie

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Opinie i Komentarze

porady prawne 23 lutego 2011, 22:02

Oczywiście, że nie mogą, choć zdarzają się sytuacje, ale to pewnie wtedy, gdy wielu uzytkownikow z roznych lokalizacji zgłosi te same linki, które widać, ze są spamerskie…

Seo-Profi 23 lutego 2011, 22:42

Jak domena jest młoda, to w okresie FSB duża ilość linków przychodzących może zaszkodzić – ponieważ nie jest to naturalne :). Jednak domena już z pewną historią jest już na to uodporniona – i dlatego mówi się, że linki przychodzące nie szkodzą…

Jacob Nasz 24 czerwca 2011, 10:21

To stanowisko, które zaprezentowali pracownicy Google jest logiczne. Tylko, że Google dało już wiele razy do zrozumienia, że to oni dyktują warunki i często zmieniają reguły gry. Dziś mają takie stanowisko, a innym razem będą mieli inne. Ważne jest także to, co powiedział Seo-Profi… Strona z historią jest inaczej traktowana, niż ta bez historii :)

Anitel 9 lipca 2011, 14:42

Teraz po czasie, okazuje się, że jednak mogą szkodzić.

Seo-Profi 9 lipca 2011, 15:56

Myślę, jak to pisałem w późniejszym wpisie, że po prostu pracownik SQT ma możliwość sprawdzenia, jak to było np. w przypadku JC Penny polityki reklamowej danej firmy. I jeżeli ma uzasadnione podejrzenia, że linki prowadzące do strony „mają sporo wspólnego” z właścicielem takiej witryny, to nakłada na nią filtr. Google przeszło sporą ewolucję w tym zakresie i … mam wrażenie, że jest bardziej zaawansowane w tym zakresie, niż jesteśmy sobie w stanie wyobrazić :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *