21 czerwca 2010
Wyszukiwarka Google

Temat pojawia się dosyć często na forach internetowych i jak to bywa są zwolennicy zarówno odpowiedzi NIE, jak i TAK. Jakie jest moje zdanie?

Wielokrotnie pytano o to samego Guglarza, jak i Matt poświęcił trochę uwagi w jednym ze swoim klipów opublikowanych na YouTube (na kanale WebmasterHelp). Odpowiedź, jaka padała, była zawsze i niezmiennie ta samo – “konkurencja nie może wpłynąć na pozycję Twojej strony w SERPach poprzez stosowanie niedozwolonych praktyk, np. linkując Twoją stronę SWLami (systemami wymiany linków)”. Argumentowano to w ten sposób, że gdyby było to możliwe, to wyniki wyszukiwania można było w łatwy sposób manipulować, a to nie jest to, co interesowałoby Google.

Przychylam się do tej opinii i podobnie jak Matt czy Guglarz zawsze radzę skupić się bardziej na na zawartości merytorycznej swojego serwisu. A jak widzimy nagle “dziwne linki” prowadzące do naszej witryny, to … powinniśmy się cieszyć, ponieważ jest to znak, że konkurencja “przestała nas lubić” :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii