Wyszukiwarka Google

Czy konkurencja może zaszkodzić pozycji strony w Google

Temat pojawia się dosyć często na forach internetowych i jak to bywa są zwolennicy zarówno odpowiedzi NIE, jak i TAK. Jakie jest moje zdanie?

Wielokrotnie pytano o to samego Guglarza, jak i Matt poświęcił trochę uwagi w jednym ze swoim klipów opublikowanych na YouTube (na kanale WebmasterHelp). Odpowiedź, jaka padała, była zawsze i niezmiennie ta samo – „konkurencja nie może wpłynąć na pozycję Twojej strony w SERPach poprzez stosowanie niedozwolonych praktyk, np. linkując Twoją stronę SWLami (systemami wymiany linków)”. Argumentowano to w ten sposób, że gdyby było to możliwe, to wyniki wyszukiwania można było w łatwy sposób manipulować, a to nie jest to, co interesowałoby Google.

Przychylam się do tej opinii i podobnie jak Matt czy Guglarz zawsze radzę skupić się bardziej na na zawartości merytorycznej swojego serwisu. A jak widzimy nagle „dziwne linki” prowadzące do naszej witryny, to … powinniśmy się cieszyć, ponieważ jest to znak, że konkurencja „przestała nas lubić” :)

GD Star Rating
loading...
Czy konkurencja może zaszkodzić pozycji strony w Google, Czy konkurencja może zaszkodzić pozycji strony w Google, 6.0 out of 10 based on 2 ratings Czy konkurencja może zaszkodzić pozycji strony w Google

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *