8 czerwca 2010 | Aktualizacja: 31 stycznia 2016
Wyszukiwarka Google

Zobaczmy dzisiaj, jak Matt odpowiada na pytanie odnośnie rzekomego wpływu dużej ilości linków przychodzących do naszej strony na jej pozycję w indeksie Google.

“Czy jest coś takiego, jak tworzenie zbyt dużej ilości odnośników, przy promowaniu strony zgodnie z Wytycznymi Google dla Webmasterów”? Tzn. czy można dostać bana linkując zbyt agresywnie, ale zgodnie z Wytycznymi”?

Odpowiedź brzmi – NIE – o ile “zdobywasz te linki w sposób naturalny”.

Matt jako przykłady podaje takie serwisy jak Facebook czy Twitter, do których linkuje dużo osób, ponieważ znajdują one na tych stronach przydatne informacje, ponieważ je … lubią i linkują do nich ze względu na treści jakie tam znajdują.

Aby osiągnąć sukces mierzony dużą ilością odwiedzin, warto posłużyć się tzw. marketingiem szeptanym (społecznościowym) i stworzyć taką stronę, do której ludzie będą sami linkować i jeszcze informować o tym znajomych za pomocą emaili itp. Dlatego przy interesującym kontencie należy “zdobywać tyle linków, ile tylko można – i nie ma się czego obawiać w tym zakresie”.

Zobacz odpowiedź na pytanie w oryginale.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii