Wyszukiwarka Google

Czy jedna strona może mieć negatywny wpływ na inną – założenie: obie są na tym samym serwerze

Wiele osób nie korzysta z serwerów dedykowanych, tylko z wirtualnych. Związane jest to przede wszystkim z kosztami – nie każdego stać na wydatek na poziomie kilkuset – kilku tysięcy złotych w skali roku. Decydując się na takie rozwiązanie nie mamy wpływu na to, w jakim sąsiedztwie będzie znajdowała się nasza strona na takim serwerze. tzn., czy obok naszej „zadbanej, stosującej się do Wytycznych Google dla Webmasterów” strony nie będzie jakiegoś zaplecza o , nazwijmy to delikatnie, „wątpliwej jakości”.

Czy mamy się czego obawiać w takiej sytuacji? Czy będzie to miało negatywny wpływ na pozycje zajmowane przez naszą stronę w Google?

Odpowiadając na tak postawione pytanie Matt zwraca uwagę, że Google zdaje sobie sprawę z faktu, że decydując się na serwer wirtualny nie mamy wpływu na to, kto będzie „naszym sąsiadem”. To provider decyduje o tym, kogo umieści na jakim serwerze – my nie mamy na to najmniejszego wpływu. Potwierdza tym samym opinie osób mających długi czas kontakt z branżą SEO, że nie można odpowiadać za błędy innych. Skąd mamy wiedzieć, co jest na serwerze? Owszem, można to sprawdzić – jednak czynią to tylko firmy zajmujące się optymalizacją i pozycjonowaniem stron, przeważająca większość użytkowników nawet o tym nie wie – co Google bierze pod uwagę.

ALE –  jednak są od tego wyjątki. Matt podaje przykład serwera, na którym było … 26.000 stron pornograficznych i … tylko jedna „normalna”. W takiej sytuacji (niestety) sąsiedztwo ma wpływ na pozycję strony – pojawia się bowiem pytanie, „co ta jedna strona ma wspólnego z tymi 26.000 spamerskimi”?.  Opisana sytuacja to jednak skrajność, Matt mówi, że tylko raz spotkał się z czymś takim.

Co można doradzić początkującym webmasterom? Zaczynać od serwerów wirtualnych, na dedykowane zaś przechodzić dopiero wtedy, gdy wymaga tego … coraz większa popularność naszego serwisu, której nie jest w stanie sprostać zwykły serwer wirtualny – no, ale żeby tylko takie problemy się miało :)


GD Star Rating
loading...
Czy jedna strona może mieć negatywny wpływ na inną - założenie: obie są na tym samym serwerze, Czy jedna strona może mieć negatywny wpływ na inną - założenie: obie są na tym samym serwerze, 10.0 out of 10 based on 1 rating Czy jedna strona może mieć negatywny wpływ na inną - założenie: obie są na tym samym serwerze

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *