Wyszukiwarka Google

Czy Google używa lokalizacji DNSów domeny w swoim algorytmie

Bardzo ciekawe pytanie padło w jednym z wątków. Dotyczyło ono systemu DNS LOC,  który „zajmuje się” określaniem lokalizacji geograficznej domen na podstawie ich DNSów – i brzmiało: Czy Google używa systemu DNS LOC przy tworzeniu swoich wynikó wyszukiwania?

Odpowiedź John’aMu jest bardzo krótka i nie pozostawia żadnych złudzeń w tym zakresie:

No, that’s not something that we use. Among other things, sometimes the server location isn’t representative of the users that are targeted by a website.

I bardzo dobrze. W końcu żyjemy w globalnej wiosce i nie widzę powodu, aby to miało mieć znaczenie dla Google, gdzie są geolokalizacyjnie przypisane DNSy. Chociaż świat się bardzo zmienia – jeszcze chyba w tym roku, na początku, wiele osób twierdziło, że IP serwera ma duży wpływ na pozycję strony w Google…

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Opinie i Komentarze

marek 30 sierpnia 2011, 12:01

Czy linki pomiędzy stronami z tymi samymi IP mają taką samą siłę jak te z różnymi IP? Czy IP serwera ma w ogóle znaczenie?

Seo-Profi 30 sierpnia 2011, 12:15

Przeważająca ilość osób powie, że tak. Co jest i logiczne – większe zróżnicowanie adresów IP to większe prawdopodobieństwo, że strony, na których znajdują się takie linki, należą do innych osób/instytucji. Aczkolwiek nie powiem, czy jest to aż tak ważny czynnik.

bceuropa 10 września 2011, 7:49

Według mnie nawet bardzo użyteczne zaplecze może nie dać efektu gdy jest na tym samym IP. Ostatnio zaryzykowałem i wykupiłem jedno z kont hostingowych SEO na popularnym hostingu. Do wyboru 54 IP. Zobaczymy czy będzie efekt.

Seo-Profi 10 września 2011, 8:14

Nie 53, linuxpl.com ? :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *