Wyszukiwarka Google
29 sierpnia 2011

Bardzo ciekawe pytanie padło w jednym z wątków. Dotyczyło ono systemu DNS LOC,  który „zajmuje się” określaniem lokalizacji geograficznej domen na podstawie ich DNSów – i brzmiało: Czy Google używa systemu DNS LOC przy tworzeniu swoich wynikó wyszukiwania?

Odpowiedź John’aMu jest bardzo krótka i nie pozostawia żadnych złudzeń w tym zakresie:

No, that’s not something that we use. Among other things, sometimes the server location isn’t representative of the users that are targeted by a website.

I bardzo dobrze. W końcu żyjemy w globalnej wiosce i nie widzę powodu, aby to miało mieć znaczenie dla Google, gdzie są geolokalizacyjnie przypisane DNSy. Chociaż świat się bardzo zmienia – jeszcze chyba w tym roku, na początku, wiele osób twierdziło, że IP serwera ma duży wpływ na pozycję strony w Google…

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

marek 30 sierpnia 2011, 12:01

Czy linki pomiędzy stronami z tymi samymi IP mają taką samą siłę jak te z różnymi IP? Czy IP serwera ma w ogóle znaczenie?

Seo-Profi 30 sierpnia 2011, 12:15

Przeważająca ilość osób powie, że tak. Co jest i logiczne – większe zróżnicowanie adresów IP to większe prawdopodobieństwo, że strony, na których znajdują się takie linki, należą do innych osób/instytucji. Aczkolwiek nie powiem, czy jest to aż tak ważny czynnik.

bceuropa 10 września 2011, 7:49

Według mnie nawet bardzo użyteczne zaplecze może nie dać efektu gdy jest na tym samym IP. Ostatnio zaryzykowałem i wykupiłem jedno z kont hostingowych SEO na popularnym hostingu. Do wyboru 54 IP. Zobaczymy czy będzie efekt.

Seo-Profi 10 września 2011, 8:14

Nie 53, linuxpl.com ? :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii