29 sierpnia 2011
Wyszukiwarka Google

Bardzo ciekawe pytanie padło w jednym z wątków. Dotyczyło ono systemu DNS LOC,  który „zajmuje się” określaniem lokalizacji geograficznej domen na podstawie ich DNSów – i brzmiało: Czy Google używa systemu DNS LOC przy tworzeniu swoich wynikó wyszukiwania?

Odpowiedź John’aMu jest bardzo krótka i nie pozostawia żadnych złudzeń w tym zakresie:

No, that’s not something that we use. Among other things, sometimes the server location isn’t representative of the users that are targeted by a website.

I bardzo dobrze. W końcu żyjemy w globalnej wiosce i nie widzę powodu, aby to miało mieć znaczenie dla Google, gdzie są geolokalizacyjnie przypisane DNSy. Chociaż świat się bardzo zmienia – jeszcze chyba w tym roku, na początku, wiele osób twierdziło, że IP serwera ma duży wpływ na pozycję strony w Google…

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  marek 30 sierpnia 2011, 12:01

  Czy linki pomiędzy stronami z tymi samymi IP mają taką samą siłę jak te z różnymi IP? Czy IP serwera ma w ogóle znaczenie?

  Seo-Profi 30 sierpnia 2011, 12:15

  Przeważająca ilość osób powie, że tak. Co jest i logiczne – większe zróżnicowanie adresów IP to większe prawdopodobieństwo, że strony, na których znajdują się takie linki, należą do innych osób/instytucji. Aczkolwiek nie powiem, czy jest to aż tak ważny czynnik.

  bceuropa 10 września 2011, 7:49

  Według mnie nawet bardzo użyteczne zaplecze może nie dać efektu gdy jest na tym samym IP. Ostatnio zaryzykowałem i wykupiłem jedno z kont hostingowych SEO na popularnym hostingu. Do wyboru 54 IP. Zobaczymy czy będzie efekt.

  Seo-Profi 10 września 2011, 8:14

  Nie 53, linuxpl.com ? :)

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii