Wyszukiwarka Google

Czy Google rozpoznaje różnicę w znaczeniu słowa użytego w zapytaniu

Niekiedy jedno słowo posiada kilka znaczeń. Używając je w zapytaniu mamy „co innego na myśli” – „maluch” może oznaczać małe dziecko – ale i popularnego fiata 126p. Co na to Google?

Otóż system radzi sobie już z tym całkiem nieźle, jak wynika to z poniższego filmiku. Oczywiście, trzeba trochę „pomóc” – wpisując tylko „maluch” do wyszukiwarki system nie wie, co mamy na myśli – co jest normalne, w końcu gdybyśmy zapytali kogoś „Co sądzisz o tym maluchu” będąc na ulicy, zapewne mężczyzna zacząłby szukać fiata126p, natomiast kobieta – dziecka.

Ale – jak dodamy do „maluch” „części do” – to już jest to stygnał dla Google, co możemy mieć na myśli :)

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *