16 marca 2011
Wyszukiwarka Google

Niekiedy jedno słowo posiada kilka znaczeń. Używając je w zapytaniu mamy “co innego na myśli” – “maluch” może oznaczać małe dziecko – ale i popularnego fiata 126p. Co na to Google?

Otóż system radzi sobie już z tym całkiem nieźle, jak wynika to z poniższego filmiku. Oczywiście, trzeba trochę “pomóc” – wpisując tylko “maluch” do wyszukiwarki system nie wie, co mamy na myśli – co jest normalne, w końcu gdybyśmy zapytali kogoś “Co sądzisz o tym maluchu” będąc na ulicy, zapewne mężczyzna zacząłby szukać fiata126p, natomiast kobieta – dziecka.

Ale – jak dodamy do “maluch” “części do” – to już jest to stygnał dla Google, co możemy mieć na myśli :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii