13 listopada 2012
Wyszukiwarka Google

Najnowszy filmik Matta nie porusza tematyki “prawdziwych” wpisów gościnnych, która to była omawiana jakiś czas temu. Skupia się bardziej na wykorzystaniu zjawiska wpisów gościnnych w dosyć naciągany sposób.

Obecnie pozyskiwanie linków do strony za pomocą wpisów gościnnych na blogach jest najbardziej popularną metodą wśród webmasterów (dopisek: chyba nie u nas …). Często stoją za tym artykuły o niskiej jakości ( dopisek: powstałe np. w wyniku synonimizacji treści). Czy Google może ukarać stronę za taki ze sposobów zdobywania linków?

Odpowiadając Matt zwraca uwagę na nadmierne zdobywanie linków do swojej witryny w różnego rodzaju serwisach, które pozwalają na publikację wpisów gościnnych, które to wpisy … wpisami gościnnymi nie są. W praktyce sprowadza się to bowiem do sytuacji, gdzie wpisem gościnnym jest wpis de facto przygotowany przez autora wpisu, a nie przez autora bloga, na którym jest on umieszczany. Często taki wpis powstaje w wyniku użycia synonimów, dzięki czego z jednego wpisu robi się ich np. 50. To już nie jest “gościnne postowanie”.

Dlatego w opisanej powyżej sytuacjach Google może “wkroczyć do akcji” i ukarać stronę, która zdobywa odnośniki w w/w sposób. To działa także i w drugą stronę – jak jakaś strona pozwala na publikację wszystkiego “jak leci”, akceptuje każdy “wpis gościnny” –  to może mieć potem problem z widocznością w Google. Daleko nie trzeba szukać – filtry i bany nakładane na precle są świetnym przykładem, ponieważ precle to nic innego jak serwisy, które umożliwiają publikację “wpisów gościnnych” w pełnym tego słowa znaczeniu :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  jacek 13 listopada 2012, 11:17

  To już przesada, nie można się zapomnieć i nawet u siebie umieścić 1 linka w poście bez nofollow? wynika z tego, że stronę trzeba prowadzić dla Google czy dla użytkowników?

  Sebastian Miśniakiewicz 14 listopada 2012, 6:32

  Jeden czy kilka linków Google zignoruje. Było to już parę razy poruszane na HO z Johnem :).

  Julian 13 listopada 2012, 14:07

  Czyli koniec AA ;)

  Kasia Bauer 13 listopada 2012, 17:38

  Guest blogging, kiedyś oznaczał dobre artykuły od znajomego blogera bądź kilka publikacji na czas urlopu. Zadziwiające jak pozytywne i “pewne” taktyki zostają zapożyczone i użyte w spamiastych projektach. Aby precle nazywać wpisami gościnnymi to duże nadużycie. Oczywiście ich właściciel będzie bronił się argumentami typu “a czymże są wpisy gościnne jak nie wpisami innych ludzi” itp. dyskusje nt. istoty pojęcia :).

  Sebastian Miśniakiewicz 14 listopada 2012, 6:31

  Kasiu, na Forum Google zaczynają się pojawiać już … precle. To świadczy o tym, że … ich właściciele nie wiedzą, że tego typu stron Google bardzo nie lubi. “Typowy właściciel” precla spisałby go po prostu na straty…. No, ale i świadomość SEO w Polsce poza branżą jest malutka, więc jestem w stanie uwierzyć autorowi takiego wątku, że nie wiedział, “co czyni” :).

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii