12 czerwca 2012 | Aktualizacja: 4 lutego 2014
Filtry, bany

Do tej pory myślałem, że filtr jest wartością zero/jedynkową – albo jest, albo … go nie ma. Byłem w błędzie, ponieważ, jak właśnie przeczytałem, możliwe jest od teraz “częściowe zniesienie filtra”.

Zobaczmy na przykładzie – osoba po wysłaniu prośby o ponowne rozpatrzenie (po tym, jak usunęła część nienaturalnych linków prowadzących do jej strony) otrzymała taki oto komunikat od Google:

Thank you for your request.

After re-evaluating your site’s backlinks we are able to partially revoke a manual action. There are still inorganic links pointing to your site that we have taken action on. Once you’ve been able to make further progress in getting these links removed, please reply to this email with the details of your clean-up effort.

czyli: “Po rozpatrzeniu wniosku o ponowne rozpatrzenie strony pod kątem analizy linków przychodzących częściowo znosimy filtr nałożony na witrynę. W dalszym jednak ciągu do strony prowadzą nienaturalne linki przychodzące. Jeżeli będziesz potrafił poczynić dalsze kroki w celu pozbycia się ich prosimy o odpowiedź na email z podaniem szczegółów działań, które zostały podjęte, aby usunąć te BL.

JohnMu, pracownik Google, wyjaśnił zaistniałą sytuację

That usually means that the team has been able to remove a part of the manual actions being taken due to the changes that you’ve made. It sounds like there still are some issues that you might want to review & resolve though. Generally speaking, it can take a bit of time for these kinds of changes to bubble up, and to be visible in search results, it would be rare to see a jump right afterwards. My recommendation (not knowing the specific case/site) would be to follow the advice of the search quality team and to continue working on removing any unnatural links that your site may have collected over time.

Taka sytuacja zachodzi wtedy, gdy użytkownik pozbył się części złych linków przychodzących. Sugeruję (nie znając strony/sprawy) aby … kontynuować usuwanie linków, które strona zdobywała przez dłuższy czas.

Czyli …. co? Trzeba dalej usuwać?

Oj, nadchodzą chyba ciężkie czasy dla branży SEO. Ciekawy jestem, kiedy pojawi się specjalizacja w usuwaniu “złych linków”.

Więcej informacji na Google Webmaster Help.

Dowiedz się, jak pozyskiwać więcej klientów z Google poprzez swoją stronę.

Zapisz się na newsletter

Na start otrzymasz aż cztery ebooki, dzięki którym dowiesz się:

1) Dlaczego strona może być niewidoczna w Google?
2) Jak wybrać firmę SEO?
3) O co musisz zapytać firmę SEO?
4) Jakie błędy popełniają klienci firm SEO?

OPINIE I KOMENTARZE

Marek 12 czerwca 2012, 19:28

Pójdźmy krok dalej… kiedy doczekamy się grup posiadających “złe zaplecze”, które będą pobierać haracz za nielinkowanie ;>

imb 13 czerwca 2012, 1:44

Coś ostatnio Googiel ostro miesza. Jak tak czytam info z różnych zamorskich źródeł odnoszę wrażenie, że firma się lekko pogubiła w ideach i ich realizacjach. Mają algorytm w garści, to co najwyżej wyobraźnia hamuje ich możliwości.

Jeżeli tempo “ulepszeń & usprawnień” się utrzyma, na gwiazdkę będziemy mieli największy na świecie katalog stron z wpisami free or pay. Tu już nie chodzi o jakość SERPów…

Rafał Mróz 13 czerwca 2012, 8:54

Wygląda na to, że twórcy automatów (adder, publiker itp) będą musieli wdrożyć w swoich aplikacjach opcję, która umożliwi “odwołanie” linków tudzież całkowite usunięcie postów wcześniej umieszczonych w preclach. A to kolejny powód, żeby kupić nowszą wersję tego typu programu.

Seo-Profi 13 czerwca 2012, 9:20

Rafał, dobrze to ująłeś…

dave84 14 czerwca 2012, 8:11

Ale przecież lepsze programy od dawna tą funkcję posiadają. Adderkami itp. to się dopala raczej nie docelową stronę…

Seo-Profi 14 czerwca 2012, 8:22

Masz rację dave84 – jednak nadal sporo firm SEO linkuje w ten sposób Klientów – i to są moim zdaniem “ofiary Pingwina” :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii