Wyszukiwarka Google

Czy Google informuje o rozpatrzeniu podania o przywrócenie strony do indeksu

Odpowiedź brzmi – to zależy.

Jeżeli witryna, która została zfiltrowana/zbanowana prezentuje treść o bardzo niskiej zawartości merytorycznej, możemy nie otrzymać informacji o tym, że złamaliśmy wytyczne – i strona po prostu zniknie z wyszukiwarki. Oczywiście, będziemy mieli możliwość „poprawienia się” – jednak sami będziemy „zmuszeni” do zorientowania się, że coś jest nie tak…

Z reguły jednak zawsze webmaster jest informowany, poprzez Narzędzia Google dla Webmasterów, że podanie zostało pozytywnie rozpatrzone.

Nie jest zatem prawdą, że Google nigdy nie informuje o tego typu czynności (źródło: wypowiedź Guglarza z SEMCampu, który odbył się 27 maja 2010 w Warszawie). Owszem, nie informuje – jednak tylko w/w przypadku, co chyba nie powinno nikogo dziwić, prawda?

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1377 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *