Wyszukiwarka Google

Czy Google informuje o rozpatrzeniu podania o przywrócenie strony do indeksu

Brak komentarzy

Odpowiedź brzmi – to zależy.

Jeżeli witryna, która została zfiltrowana/zbanowana prezentuje treść o bardzo niskiej zawartości merytorycznej, możemy nie otrzymać informacji o tym, że złamaliśmy wytyczne – i strona po prostu zniknie z wyszukiwarki. Oczywiście, będziemy mieli możliwość „poprawienia się” – jednak sami będziemy „zmuszeni” do zorientowania się, że coś jest nie tak…

Z reguły jednak zawsze webmaster jest informowany, poprzez Narzędzia Google dla Webmasterów, że podanie zostało pozytywnie rozpatrzone.

Nie jest zatem prawdą, że Google nigdy nie informuje o tego typu czynności (źródło: wypowiedź Guglarza z SEMCampu, który odbył się 27 maja 2010 w Warszawie). Owszem, nie informuje – jednak tylko w/w przypadku, co chyba nie powinno nikogo dziwić, prawda?

GD Star Rating
loading...
autor 1405 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na oficjalnym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google?

Tak, chcę >>


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii