Wyszukiwarka Google
28 maja 2010

Odpowiedź brzmi – to zależy.

Jeżeli witryna, która została zfiltrowana/zbanowana prezentuje treść o bardzo niskiej zawartości merytorycznej, możemy nie otrzymać informacji o tym, że złamaliśmy wytyczne – i strona po prostu zniknie z wyszukiwarki. Oczywiście, będziemy mieli możliwość „poprawienia się” – jednak sami będziemy „zmuszeni” do zorientowania się, że coś jest nie tak…

Z reguły jednak zawsze webmaster jest informowany, poprzez Narzędzia Google dla Webmasterów, że podanie zostało pozytywnie rozpatrzone.

Nie jest zatem prawdą, że Google nigdy nie informuje o tego typu czynności (źródło: wypowiedź Guglarza z SEMCampu, który odbył się 27 maja 2010 w Warszawie). Owszem, nie informuje – jednak tylko w/w przypadku, co chyba nie powinno nikogo dziwić, prawda?

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii